Živió patrí všetkým, nielen víťazom!

22 mladých talentovaných šachistov sa zišlo z kapacitných dôvodov na sedem kolový rapid so zápočtom na FIDE len na pozvanie. Kvôli karanténam a kovidu dostali príležitosť ukázať sa aj niekoľkí náhradníci. Pandemické opatrenia sme dodržali nad rámec, hralo sa v respirátoroch, nemali sme ich len na fotkách.

„Toľko mladých talentovaných Doprastavákov – to sme veru ešte nemali,“ skonštatoval Michal Vrba, s ktorým sme turnaj spolu organizovali. Všetko sú to deti, ktorých to baví, najlepšie majú ešte len pred sebou. Niekoľko hráčov malo dnes premiéru. Vzhľadom na kovidový rok nemali možnosť vyskúšať si to naživo na žiadnych turnajoch začiatočníkov, rovno vhupli do jamy levovej: Za všetkých spomeniem najmladšieho účastníka Árona Šipoša, hrajúceho na svoj vek veľmi rozvážne, zbieral skúsenosti a nazbieral dva cenné body.

Po dlhej dobe sa v našom klube vytvorila aj silná partia dievčat. Všetky na sebe pracujú a napredujú: Aitalina Egorova prišla z Ruska, Lucia Tomčániová tu vyhrala pohár Juraja Jánošíka, pretože súperov ozbíjala o najviac ratingových bodov, zlepšuje sa aj Daniela Blahová a Adela Mendelová. O predné miesta sa „pobili“ chlapci. Na treťom mieste skončil Karol Paluska, na druhé sa prepracoval výhrou v poslednom kole nad Áronom Pongom Michal Dolník a jasným víťazom so stratou len pol bodu sa stal Šimon Šalgovič.

Jediný, komu sa s ním podarilo remizovať bol nebezpečne hrajúci Ján Lakota, celkovo šiesty. Arménskemu „legionárovi“ Danielovi Shirinyanovi sa ušla zemiaková medaila, jeho výsledok ovplyvnilo aj to, že nastúpil až od druhého kola. Pokračujeme o pár dní cez polročné prázdniny, na programe je Future Champions cup.

Ďakujeme hotelu Bivio za ústretovosť a živió patrí všetkým, nielen víťazom!

Výsledky
Fotogaléria

Autor: Martin Hunčár, tréner ŠK Doprastav a Bratislavská šachová akadémia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *