Mikulášsky šachový turnaj 2018

Presne na Mikuláša 6.12.2018, Bratislavská šachová akadémia usporiadala už piaty ročník tradičného Mikulášskeho šachového turnaja.

Piaty ročník priniesol opäť rekordnú účasť hráčov. Za šachovnice dovedna zasadlo 39 hráčov z Lamača, Bratislavy až po Košice. Veľmi nás teší vysoká účasť detí a mládeže. V tejto kategórii súťažilo celkovo 21 hráčov.

Pohľad do hracej miestnosti

Zaujímavosťou turnaja bola návšteva štyroch Mikulášov, ktorí si turnaj rovno aj zahrali. A že predvádzali šachové umenie!

Deti a Mikuláši 🙂

V turnaji ide predovšetkým o dobrú náladu, stretnutie sa v predsviatočnom čase a aj o výmenu šachových či nešachových skúseností medzi skúsenými šachistami a práve už spomínanými deťmi. Pre niektoré to bol napokon ich prvý šachový turnaj v živote a počínali si fantasticky.

Matej vs. tréner Jarolím

Bratislavská šachová akadémia mala zastúpenie až 11 hráčov a nemenej nás teší záujem detí z Lamača hrávať tento turnaj. V turnaji však nehrali iba deti z Bratislavskej šachovej akadémie, ale aj ich tréneri ako Jarolím Achberger, Rudolf Benci alebo Niki Vrbová. Deti si tak mohli zmerať sily so svojimi trénermi priamo v akcii.

Súboj generácií

Po siedmych kolách sa z víťazstva v turnaji tešil Tomáš Danada, na druhom mieste skončila jediná premožiteľka víťaza Niki Vrbová a na treťom mieste sa umiestnil Radoslav Argaláš.

Zľava: Peter Šramko, Niki Vrbová, Tomáš Danada, Radoslav Argaláš, Michal Vrba

Cenu najlepšieho seniora si vybojoval Ján Marko, najlepším juniorom, v tomto prípade juniorkou sa stala Lucia Strišková a najlepším hráčom Bratislavskej šachovej akadémie sa stal Oliver Nedeliak.

Ho ho ho…

Všetkým víťazom ako aj účastníkom turnaja gratulujeme a ďakujeme za vytvorenie príjemnej a pohodovej atmosféry počas celého turnaja.

Otec a syn

Podujatie sme mohli zorganizovať aj vďaka podpore MČ Lamač v zastúpení starostu Petra Šramka, spoločnosti DECATHLON za venovanie praktických športových potrieb do cenového fondu, Nadácii Tatrabanka a ZŠ Malokarpatské námestie 1, v ktorej priestoroch bolo podujatie usporiadané.

Šimon Šalgovič pomáha zapisovať výsledky.

Tešíme sa na ďalší ročník a želáme príjemné prežitie Vianočných sviatkov a úspešný štart v Novom roku.