Simultánka s veľmajstrom Jankom Markošom

DSC_9442Medzinárodný veľmajster v šachu Janko Markoš Vás pozýva vo utorok 28.5.2013 na simultánnu hru na 15tich šachovniciach. Vyskúšajte si hru s ozajstným veľmajstrom a slovenskou šahovou jednotkou s aktuálnym ratingom 2582.

Simultánka sa odohrá v spolupráci s Bratislavskou šachovou akadémiou a šachovým herným portálom hrajsach.sk. 10 miest je voľných, kto sa prv prihlási, ten má šancu získať miesto. Zvyšných 5 miest je pre víťatov turnajov, ktoré sa hrajú na portáli hrajsach.sk.

Simultánna hra znamená, že oproti Jankovi si sadne súčasne 15 hráčov a súčasne s nimi bude hrať. Takýto typ hry kladie obrovské nároky na rozmýšľanie, pamäť a zručnosť v samotnej hre. Práve pri takejto hre majú aj slabší hráči šancu uspieť proti veľmajstrovi, ktorý sa v nespočetných kombináciách môže zamotať a pomýliť. Janko si však verí a je odhodlaný prijať vašu výzvu.

Maximálny počet hráčov, ktorí vyzvú Janka je 15. Preto neváhajte a už teraz si zabezpečte prihláškou svoje miesto. V prihláške je potrebné uviesť svoje meno a ELO. Rodičia, doprovod, učitelia, tréneri a fanúšikovia majú vstup povolený. Samozrejme, počas partie nemôžu hráčom radiť. Pred samotnou simultánkou sa zabavíte pri rozhovore s Jankom, ktorého vyspovedáme priamo pred.

Počas simultánky si budete môcť kúpiť a dať podpísať DVD s komentovanými partiami, ktoré komentuje sám veľmajster Janko Markoš. Cena DVD je 12€.

Videopozvánka

 

                                                                       Obsadenosť šachovníc

simultanka

Info karta:
Kedy: 28.5.2013 (utorok) od 17:30 – 19:30
Kde: DK Lúky Bratislava – Petržalka, Vigľašská 1
Vyzývateľ: Medzinárodný veľmajster v šachu Ján Markoš
Typ hry: Simultánka
Program: 17:30 – 17:45 rozhovor s veľmajstrom, 17:45-19:30 simultánka
Vstupné: ZADARMO
Simultánka je pre maximálny počet 15 hráčov, preto je potrebné vopred prihlásenie a zabezpečenie si tak miesta.
Prihláška: email: sachovaakademia@gmail.com , telefón 0903 793 013 Michal Vrba, www.sachovaakademia.sk

dvd-cena  logo_sk_SK