Aj keď som nevyhral, predsa som dostal to najvyššie ocenenie

Skončilo sa jedno úžasné podujatie, akým boli MS IPCA 2017. S radosťou Vám prinášam ešte stále čerstvé dojmy z mesta ruží.

Usporiadatelia a teda celý organizačný team Mareka Zelnického pre nás vytvorili perfektné šachové zázemie, podmienky v ktorých bolo radosť hrať a až na moje zdrav. problémy som sa v Ružomberku v Hoteli Kultúra cítil ozaj príjemne, ako doma medzi svojimi. Dokonca aj personál hotela u mňa určite prispel k dobrej nálade, celkovej atmosfére, ktoré taktiež dopomohli k mojim aj podľa ohlasov iných k dobrým herným výsledkom.

Vše malo dokonalú súhru, ľudskosť a profesionalita organizátorov je zárukou, že sa do Ružomberka veľmi radi znova vrátime. Nakoľko to čo robíte má pre nás hendikep. športovcov veľký význam a naplnenie. Organizátorom prajem všetko dobré a veľa takýchto krásnych podujatí, ktoré ste v Ružomberku pre nás, pre hráčov z celého sveta pripravili a na ktorých som mal tú česť a možnosť sa zúčastniť.

K mojim zvyšným kolám:
V piatom kole prišiel ďalší bodík, ktorý som získal s A. Zichom, kde mi obeť strelca v 20. ťahu priniesla cenné víťazstvo a silu do ďalšieho kola.

V šiestom kole na ruského hráča Tsapalin Sergeya som jednoducho v strednej fáze hry už nestačil a súper tak jednoznačne dominoval.

Siedme kolo, pred zápasom a vstupom do hracej miestnosti mi bolo povedané, že mám pred sebou silného hráča p. Dorníka, čo vo mne vyvolalo ešte väčší rešpekt pred súperom a tak som v úvode aj pre iné okolnosti.., skúsil súperovi navrhnúť remízu, čo som však nemal urobiť, lebo súper ju dosť hlasito odmietol… a tak som si povedal, že ok, idem so cťou bojovať… Zahrali sme C54ku, ktorú mám celkom v obľube a hrávam ju roky. Uvidel som možnú matovú situáciu nad ktorou som však dlho premýšľal či ju napokon zahrať a či nie, ak by ju súper rozpoznal, tak partiu zrejme prehrám, ale zariskoval som a vyplatilo sa, lebo súper sa ulakomil na zisk dámy načo dostal druhým ťahom mat, partia netrvala našťastie dlho, mala iba 8 ťahov a ja som tak konečne získal nielen cenný bod so súperom, ale aj troška potrebného času na oddych a tak som mohol v tom čase zájsť do blízkeho chrámu sv. Ondreja na sv. omšu.

Na odľahčenie aj, ako úsmevnú príhodu spomeniem, keď som odokryl svojho strelca, tak súper to komentoval týmito slovami, citujem: ´´že to nemyslíš vážne a uprene sa na mňa zadíval a dodal, dobre!, ako teda chceš!´´ zdôraznil… a následne doberá moju dámu, ktorá však bola červíkom na háčiku Potom čo súper získal dámu mi následne podal prudko ruku, že partia skončila a on v domnení, že zvíťazil, načo ho pán rozhodca posadil, aby pokračoval v hre, že partia ešte neskočila, súper nechápavo kýval hlavou a hlasito stále nechápajúc komentoval situáciu jeho pohľadom..

Ôsme kolo, som hral s veľmi príjemným Estóncom Sookruus Heiki, túto partiu som síce prehral, no veril som, že uhrám aspoň pol boda, súper, pohodový to hráč, hralo sa mi s ním dobre a nazval som ho šachovým džentlmenom, lebo takým dojmom na mňa pôsobil za šachovnicou i mimo nej.

Posledné deviate kolo som mal stále šance na ´´reparát´´ teda na zisk minimálne pol boda, ktorým som chcel potešiť najmä mojich kamarátov Michala, Juraja a tiež Peťa, lebo mi boli počas celých majstrovstiev, akoby mojimi osobnými trénermi či anjelmi strážnymi, ktorí ma denne hecovali, tým najlepším spôsobom… Ďakujem chalani S viacnásobnou skúsenou majsterkou sveta WIM Galinou Melnik mi to však tentokrát nevyšlo.

Moje hodnotenie k hre:
Úprimne som zo ziskom 3,5 boda spokojný a verím, že spokojný ste aj Vy, ktorým vďačím za tento šampionát a tiež všetci čo mi priali a denne ma podporovali… Asi od piateho kola som si už viac veril a posúval osobnú latku vyššie na 4 až 4,5 boda, takže percentuálne som spokojný s vlastnou hrou medzi ozajstnými profíkmi na 90%… Každá z prehier po cca 4 hodinovom úsilí za šachovnicou bola a je pre mňa poučná… Taktiež som si siahol na dno svojich síl a poznal tak lepšie svoje limity. Prial by som každému zažiť tú skvelú atmosféru, ten adrenalín za šachovnicou proti súperom to správne šachové napätie a v neposlednom rade i nové priateľstvá.

Nečakané ocenenie:
Pri odovzdávaní cien som zažil ´´mierny šok´´ avšak v tom najlepšom zmysle slova, bol som totiž tiež medzi ocenenými čo som ani v najlepšom sne nečakal a to za poctivý tréning za pekné šachové články a propagovanie šachu na internete a tiež za dôstojné správanie k ľudom… Mal som čo robiť, aby som po slovách hlavného rozhodcu pána Syrového, skryl svoje dojatie… Tu som si znovu potvrdil, že Pán v ktorého verím, ozaj všetko vidí a všetko vie a tiež som pochopil, že aj, keď som nevyhral prvé miesta, predsa som dostal to najvyššie ocenenie, aké môže človek dostať a to ocenenie, resp. uznanie človeka, čo je pre mňa tým najvyšším ocenením a výhrou.., vyšším od titulu majstra sveta a ktorého si budem do smrti ceniť a pamätať naň…
ĎAKUJEM

Poďakovanie:
A teraz veľmi rád spomeniem a hlavne sa poďakujem tým, vďaka ktorým som si mohol splniť svoj sen. Michal a Niki Vrboví, sú tí ktorým môj sen nebol ľahostajný a ktorí sa najviac pričinili a všetko zmenežovali, aby som si mohol na tohtoročných MS V Ružomberku zahrať.

Všetkým Vám, ktorí ste mi prispeli na túto jedinečnú súťaž na medzinárodnej úrovni, teda Vám čo ste ma podporili nielen finančne, ale aj milým povzbudením a povzbudzovaním.
Ďakujem Vám i za Vaše telefonáty, ktoré ma moc potešili. Mojej mame Emílii, ktorá mala so mnou veľkú trpezlivosť, najmä keď zdravie neposlúchalo a prišli ťažšie chvíľky, Jurajovi Baričákovi a jeho priateľke Zuzke, ktorí ma dá sa povedať viedol v predpríprave i počas celého turnaja, ktorí ma správne ´´trénersky´´ vedel aj zdžubať za chyby a spolu aj s Michalom Vrbom ma denne motivovali k výhram v každom kole, Petrovi Ambrózimu a všetkým správnym chlapom a šachistom z Dolného Kubína, mojim milým faninkám z hotela a to Alenke, Vlastičke a Janke, ktoré tiež ma každým dňom povzbudzovali a pýtali sa, ako sa mi darilo, tiež im vďačím za milú atmosféru, ktorú vytvárali na mojej izbe a tiež im ďakujem za krásneho, ručne robeného anjela, ktorého mi pri rozlúčke darovali na pamiatku.

Sú to všetko vzácne ženy a za ich pracovitosť, úsilie a vždy dobrú náladu, si určite zaslúžia mimoriadnu odmenu, vzorne sa o nás postarali a nič nám u Vás nechýbalo pani riaditeľka
Celému vedeniu hotela Kultúra, ktorí majú veľký podiel na tom, aby sme sa v hoteli ozaj dobre cítili a boli maximálne spokojný, veľké poďakovanie chcem venovať aj p. Ing. Menšíkovi, ktorí ani na chvíľu nezaváhal s finančnou pomocou, ďalej a na moje milé prekvapenie, penziónu Eliška, Štiavničke Bane, až na hoteli sa dozvedám, že patrí môjmu spolužiakovi a dobrému kamarátovi zo školy, ktorí tiež neváhal a dokonca nás viacerých na MS podporil, združeniu dystrofikov OMD v SR a nášmu tajomníkovi Jožkovi Blažekovi, ktorí pre nás z centrály pozariaďoval kopec dôležitých vecí, či už zdvihák, zdvih postelí a mnoho iného, Miškovi Vrbovi a p. Emilovi Konkoľovi za prepravu elektrického vozíka ešte raz ďakujem všetkým organizátorom podujatia a v neposlednom rade aj vynikajúcim medzinárodným arbitrom p. Syrovému a p. Pekárovi, kamarátkam a kamarátom, ktorí ma podporovali denne svojimi modlitbami, bratovi za ochotu a odvoz, ako aj mojej celej rodine, ale najväčšie poďakovanie chcem venovať nášmu dobrotivému Pánu Bohu, ktorý toto všetko pre mňa učinil a vyslyšal tak moju modlitbu, zúčastniť sa a zahrať si na Majstrovstvách Sveta v Ružomberku…

Marcel s mamou

Týmto sa Vám všetkým chcem ešte raz zo srdca poďakovať, že ste mi umožnili štartovať na tohoročných Majstrovstvách Sveta pre telesne postihnutých, ktoré boli u nás na Slovensku, ktorých som sa mohol zúčastniť. Vďaka Vám sa to podarilo a mám s toho veľkú radosť.

Už teraz sa teším na ďalšie podujatie MS IPCA, ktoré sa bude o rok konať v Prahe a ak mi to okolnosti a zdravie dovolia, rád sa na nich zúčastním, aby som mohol reprezentovať naše Slovensko.
Ostávam so srdečným pozdravom a veľkým poďakovaním, Vám všetkým Priatelia!

Marcel

 

Víťazi: MS IPCA 2017:
1.Shashikant Kutwal (IND 2265) 2.IM Gurbanov Andrei (ISR 2319) 3.Mukha Nikolay (UKR 2162)
Woman:
1.WIM Jennitha Anto (IND1949) 2.WIM Melnik Galina (RUS1848) 3. Dorozhkina Mariyja (RUS1501)
Boys U18:
1.Lipilin Ilia (RUS1951) 2.Alekseev Mikhail (RUS1858) 3.AIM Samarth J.Rao (IND1392)
Girls U18:
1.Dorozhkina Mariyja (RUS1501) 2.Sergeeva Anna (RUS1407) 3.Krasivskaya Viktoria (RUS1503)
Wheelchair men:
1.Glazar Domagoj (CRO2136) 2.Tersinsev Andrey (RUS2089) 3.Tsapalin Sergey (RUS1972)
Wheelchair women:
1.WIM Jennitha Anto (IND1949) 2.Dorozhkina Mariyja (RUS1501) 3.Frumin Rebeka (ISR0)

Výsledky

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *