AVION chess challenge 2022

V novembrové sobotné dopoludnie, 12.11.2022, sa stretlo 37 šachistov v obchodnom centre AVION. Môže to znieť akokoľvek, ale prišli zápoliť za šachovnicou. Vďaka spolupráci s AVION Bratislava sme v komunitnom centre na prvom poschodí zorganizovali prvý ročník šachového turnaja AVION chess challenge 2022.

Hral sa 7 kolový turnaj tempom 2x 15 minút, pričom trvanie turnaja bolo v dopoludňaších hodinách, čo bol aj príjemný čas pre rodičov poohliadnuť sa napríklad po vianočných darčekoch.

Na priebeh podujatia dohliadal hlavný rozhodca Matúš Červeň, ktorému asistovala Niki Vrbová a Kristián Chrenko. Aj keď na turnaj zavítalo veľa začiatočníkov, alebo hráčov, pre ktorých to bol vôbec prvý turnaj, rozhodcovia mali minimum práce, čomu sme sa všetci tešili.

Prvým nasadeným bol Vojtěch Velím, ktorý v Českej Republike reprezentuje klub Jezdci Jundrov, a svoje nasadenie obhájil a skončil na prvom mieste s 6,5 bodmi z celkových 7. Veľmajstrovská remíza v poslednom kole mu zaistila pohodlný, jednobodový nádskok nad druhou Aitalinou Egorovou a 1,5 bodový nádskok pred tretím, Róbertom Červenkom.

Odmenení boli však nielen prví traja v absolútnom poradí, ale aj prvý traja v kategórii do 10 rokov, do 14 rokov a najlepšie dievča.

K medailám získali víťazi aj balíček AVION priamo od zástupkyne AVIONu Martiny Sidóovej.

Ďakujeme AVIONu za vytvorenie vynikajúcich podmienok pre kráľovskú hru a budeme sa tešiť opäť na stretnutie pri ďalšom úspešnom šachovom podujatí.

Konečné výsledky
Fotogaléria

Autor: Michal Vrba, predseda Bratislavskej šachovej akadémie

1 komentár u „AVION chess challenge 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *