AVION Chess Challenge 2024

V sobotu 6.4.2024 sa v nákupnom centre AVION v Bratislave uskutočnil ďalší zo série detskcýh šachových turnajov celoslovenskej série GPX. V ranných hodinách sa stretlo 47 detí spolu s rodičmi na prvom poschodí v Komunitnom centre, ktoré poskytuje vynikajúce podmienky nielen na samotnú šachovú hru, ale aj na možné vybavenie či už týždňového nákupu alebo posedenie v kaviarničke, počas priebehu samotných partií.

Vynikajúca poloha a dostupnosť AVIONu sa opäať potvrdila, keď sa podujatia zúčastnili deti až z 11tich okolitých miest a obcí okrem samotnej Bratislavy.

Veľmi nás potešila aj vysoká účasť dievčat, celkovo 13, čo v tomto športe nebýva tak častým zvykom. Časy sa menia a my sme len radi, že tento krásny šport, kráľovská hra, priťahuje v poslednej dobe aj oveľa viac dievčat.

A práve Nina Jarošová z Lokomotívy Trnava obsadila celkové tretie miesto. Len o pol bodu viac získal Kuzma Nikolaiev z ŠK Doprastav Bratislava a so šiestimi výhrami a jednou remízou si zaistil prvé miesto Martin Mordavský, tak isto z ŠK Doprastav Bratislava.

Vynikajúco hral Viktor Valík, ktorý sa umiestnil na celkovom piatom mieste a suverénne vyhral v kategórii chlapcov do 8 rokov, keď predbehol množstvo skúsenejších a starších hráčov.

Okrem šachovej hry si počas siedmych kôl mohli deti spolu s rodičmi zahrať aj veľké šachy, alebo vyskúšať aj skladanie rubikovej kocky s profesionálnou časomierou. Ako na úvod podujatia tak aj na záver, kedy sa vyhlasovali víťazi kategórií ako aj celkoví víťazi k nám zavítala aj zástupkyňa nákupného centra AVION Carmen Bakala, ktorej aj touto cestou ďakujeme za výbornú spoluprácu na podujatí ako i venovaný cenový fond pre deti.

Počas turnaja na priebeh partií dohliadal hlavný rozhodca Michal Baník a rozhodkyňa Niki Vrbová. Deti si prvýkrát zapisovali sami po skončení partie výsledky a samotný priebeh partií bol bez komplikácií. Poďakovanie patrí samozrejme aj rodičom, ktorí deti podporujú v ich záľube a počas partií dbali na to, aby sa šachy odohrali iba na šachovnici.

Tešíme sa opäť na stretnutie, ktoré veríme bude už tradične koncom roka 2024.

Fotogaléria
Konečné poradie

Autor: Michal Vrba, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *