AVION plný dom

8 bodov z 9, to sa nevidí každý deň. Oliverovi Kováčikovi sa to však v sobotu, 4.11.2023 podarilo na silne obsadenom GPX turnaji v AVION Shopping Park Bratislava.

Krásne priestory a pre šachy zároveň netradičná lokalita priamo v nákupnom centre AVION, privítal 69 šachových talentov nielen z Bratislavy ale aj okolitých krajov. V sobotných dopoludnajších hodinách sa deti mohli sústrediť na 9 šachových partií hraných tempom 2×10 minút. Rodičia mohli využiť čas napríklad týždňovými nákupmi alebo aj pracovnými povinnosťami v priľahlej novej co-workingovej zóne.

Každého však zaujímali samotné partie odohrávajúce sa na šachovniach v svižnom tempe pod dohľadom rozhodcov Michala Baníka, Matúša Červeňa a Niki Vrbovej. Ako už býva v AVIONe tradíciou, v poslednom kole štrajkuje tlačiareň. Tá sa však napokon pod tlakom okolitých pohľadov rozbehla a záložné riešenie tak mohlo zostať v šuplíku.

Radi vždy vidíme nováčikov a ich doslova prvé kroky na súťažnej šachovnici. Niekedy sa nedá zabrániť slzičkám no nezabúdajme, že aj naši mladí veľmajstri museli svoju šachovú knihu začať písať od prvej strany.

Na druhom mieste sa umiestnil Tobias Bartelt, ktorý do šachu dáva posledné mesiace všetko a veľkým talentom nielen medzi dievčatami, ale v celoslovenskom meradle je určite Bianka Macáková, ktorá obsadila celkové tretie miesto.

V mladších kategóriach sa do 8 rokov umiestnil na výborom štrnástom mieste Peter Glod, ktorý preskočil aj skúsenejších a starších šachistov. Určite by sme vedeli napísať pár slov o každom účastníkovi, spomenieme iba jeden krátky príbeh Natálie Andrašinovej.

Bol to Natálkin prvý turnaj, z ktorého si vybojovala hneď medailu medzi dievčatami do 11 rokov. Tak sa z nej tešila, že s ňou išla večer aj spať 🙂

Zazvonil zvonec a šachovému podujatiu v komunitnom centre AVION je koniec. Radi by sme sa aj touto cestou poďakovali za skvelú spoluprácu AVIONu v zastúpení Martiny Sidóovej, ktorý venoval pre víťazov balíčky s hodnotnými cenami.

Tešíme sa opäť na spoločné stretnutie pri šachu.

Fotogaléria
Konečné poradie
Poradie súťaže GPX

Autor: Michal Vrba, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *