Babie leto na Kuchajde v znamení šachu

Septembrovský rapid v Bratislave 4.9.2021

Prvú sobotu v septembri podujatiu Bratislavskej šachovej akadémie ideálne prialo počasie, na bratislavkej Kuchajde sa dokonca ešte kúpali ľudia, zatiaľ čo my sme v neďalekej čínskej reštaurácii od skorého rána mastili šachy. Deväťkolový rapid so zápočtom na FIDE sa vydaril, na poslednú chvíľu sa štartové pole výrazne posilnilo, krytá terasa sa zaplnila 41 šachistami.

Favoriti to však nemali ľahké, viacerí počas prvých kôl zakopli, a tak si turnajový pohár odniesol Maroš Kotlár z SK Bijacovce so ziskom 8 bodov. O bod  za ním skončil druhý Peter Guba z Doprastavu a tretí až piaty skončili so ziskom 6,5 boda nádejný Casey Ryan Mészáros z KŠN s najlepším pomocným hodnotením, za ním Teodor Malaschitz z Doprastavu a Sviatoslav Molnár.

To, že to stále vie, dokázal najlepší medzi seniormi nad 65 rokov Vladimír Machalec, z juniorov do 12 rokov sa najlepšie ukázal už spomenutý Mészáros, za ním príjemne prekvapil Martin Srnák z Doprastavu, ktorý je v svetovom rebríčku vo  svojej katogórii do 6 rokov v rapide dokonca v prvej desiatke! Tretia najlepšia skončila Karin Novomeská z ŠK Štefanov.

Hralo sa fair play, rozhodca Michal Vrba akurát využil pár sporných situácií k inštruktáži, ticho prerušovalo len občasné škriekanie vyplašených labutí a haravara (v norme) z posledných šachovníc po odohratí partií. Až osem dobre pripravených hráčov využilo tento turnaj k tomu, aby si získali svoj prvý FIDE rating v rapide. Dokonale si to užili aj rodičia, ktorí si príjemne posedeli v okolitom areáli a načerpali pred jeseňou tak potrebné déčko :-))

Výsledky
Fotogaléria
Rozhovor s GM Jánom Plachetkom

Autor: Martin Hunčár, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *