Bratislavské mestské dni 2023

koncom apríla, 22.4. – 23.4.2023 sa Bratislavská šachová akadémia opäť objavila v centre mesta Bratislavy. Áno, pri príležitosti mestských dní mesta Bratislava. Hneď vedľa Primaciálneho námestia sme pre Bratislavčanky a Bratislavčanov, ale i turistov z rôznych kútov sveta od Indie, Azerbajdžanu či Nemecka, pripravili celedonný šachový program.

Najmenší ocenili veľkú šachovnicu, na ktorej mali dostatočný prehľad nad všetkými kombináciami.

Tak isto nástenné šachy pútali svojou pozornosťou návštevníkov a vyzývali ich k šachovej partii.

Hlavný program boli šachové turnaje v sobotu aj v nedeľu. Každý si zahral 7 partií s časom 5 minút na partiu. Oba dni sa stalvíťazom Vladimír Lauček, ktorý svoje sobotné víťazstvo obhájil aj v nedeľnom turnaji.

Okrem šachového tréningu a veľných partií bola pre návštevníkov pripravená aj simultánka. Pozvanie tentokrát prijala WFM Niki Vrbová, aktuálna majsterka Slovenska v rapid šachu. V simultánke ju vyzvalo súčasne 15 súperov a hlavne tých mladších potešila cennou remízou, pokiaľ dokázali v partii nájsť matovú kombináciu. Výsledky simultánky:

Michal Baník 0,5
Matúš Adamkovič 0
Samuel Barta 0,5
Peter Jenčík 1
Natália Martinkovičová 0,5
Viliam Martinkovič 0,5
Alex Blaškovič 0,5
Matúš Lacko 0,5
Michal Hozlár 0,5
Marek Nedeljak 0,5
Richard Motyka 0
Vladimír Lauček 0
Tomáš Susko 0
Tomáš Hylčík 0,5
Margarétka Adamkovičová 0

Ďakujem všetkým návštevníkom za vynikajúcu atmosféru a radosť zo šachovej hry, ktorá v nás zostane minimálne do ďalšieho ročníka. Tak isto veľká vďaka patrí Bratislavskému kultúrnemu a informačnému stredisku, ktoré nám pomohlo s realizáciou šachov pre vás.

Autor: Michal Vrba, predseda Bratislavskej šachove akadémie

Výsledky turnaja 22.4.2023
Výsledky turnaja 23.4.2023
Fotogaléria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *