Chess night v UniKu Mlyny

Šach je na internátoch populárny

Jesenná edícia šachu v bratislavskom UniK klube na Mlynoch je za nami. Z takmer 50 účastníkov boli mnohí „nováčikovia“, ktorí si to prišli rozdať so skúsenými klubovými hráčmi 10. novembra. Môže byť niečo lepšie pre propagáciu šachu, ako hrať šach neskoro večer na internátoch v klube, kde sa chodí zabávať?

V nabitom kalendári sa ťažko hľadá termín, niektorým to azda kolidovalo s účasťou v 5. lige, no i tak bola účasť slušná. A najmä bola dobrá zábava. Po troch kolách ticha, kedy hudba doliehala do hracej miestnosti len z vedľajšej sály, ma požiadali o zábavné komentovanie počas prvých minút zvyšných kôl.

Dvakrát som sa nedal prehovárať a ak by vás to zaujímalo, jeden takýto vtipný komentár nájdete na instagrame Bratislavskej šachovej akadémie. Hralo sa v duchu fair play, turnaj nešiel na zápočet FIDE, takže pri šachu nechýbala kofolka, vládla pohodička, sem tam sa ozval aj výbuch smiechu. A poďme k výsledkom. Od prvej partie IM Štefan Mazúr potvrdzoval, že z prítomných na neho zatiaľ nikto nedozrel, i keď viacerí sa ho snažili potrápiť. Získal 7 bodov zo siedmych partií.

Hralo sa tempom 10 minút na partiu a pridávalo sa 2 sekundy  za každý ťah. Na druhé miesto sa po skvelom finiši vyšvihol Jozef Minárik (6 bodov). Tretí skončil Adam Badinka so ziskom 5,5 boda. No a na čele ďalších 5 bodových prenasledovateľov skončil Dominik Petrek kvôli lepšiemu pomocnému hodnoteniu.

Na štvrté miesto ho odsunula práve prehra s celkovo druhým Minárikom. Hneď za ním nasledovali bratia Pankovci. Z dievčat skončila najlepšia Ukrajinak Sofia Bilyk, uhrala 4 body. Na záver sa okrem pohára a knižných odmien pre troch najlepších, ušla aj kniha Šachuľko Matový a jeho sny pre víťazov kategórie „otec a syn“, ktorú s prehľadom vyhrali Barteltovci. Ak by ste sa mali niekedy v piatok večer nudiť, na budúce určite príďte.

Autor: Martin Hunčár, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *