Chess night v UniKu – pred šachom niet úniku

Chess night pokračoval ďalšou edíciou v UniKu Mlyny v Bratislave. Rozdalo si to medzi sebou 48 hráčov a ako býva na tomto podujatí zvykom – približne polovicu tvorili kluboví hráči, zvyšní boli bývali šachisti alebo študenti, ktorí drtia šachy na šachových weboch.

A vôbec sa nestratili –partie s tempom 10 min + 2 sek/ťah sa dohrávali zväčša až po 20-tich minútach, partie boli dlho nerozhodnuté. Najmä prvá dvadsiatka bola veľmi vyrovnaná, víťazstvom si nemohli byť istí ani najväčší favoriti. Od začiatku viedol Maxim Kuzminyh, ktorý síce prehral v poslednom kole s výborným Arméncom Danielom Shirinyanom, ten však „zakopol“ v treťom kole a hoci všetko ostatné vyhral, mal horší bucholz ako víťaz turnaja.

Bronzový stupienok patril Martinovi Rakovi, ktorý sa víťazstvami v posledných dvoch kolách a celkovým ziskom 5,5 bodu oddelil od skupinky ďalších ambicióznych hráčov: Eduard Panko, Peter Macko a Filip Černý.

7 kôl je tak akurát, koniec o 23:00 vyhovuje azda všetkým, ktorý si chceli vyskúšať zahrať v študentskom klube. Prišli aj dve dievčatá, lepšie sa umiestnila Sofia Solonyová, ktorá v ťažkej mužskej konkurencii získala až 4 body. V pohodovej atmosfére mali ešte účastníci možnosť vyriešiť taktiku z jednej partie Martina Hunčára. Organizátorovi pri rozhodovaní asistoval Matúš Červeň.

Účastníkov mohlo byť pokojne aj viac, ale piatkový večer kolidoval s termínom 5. ligy a navyše mali mnohí študenti aj voľno a cestovali domov, aby sa mohli zúčastniť na prezidentských voľbách. Aj tak to však stálo za to, ďakujem všetkým, ktorí prišli. Uvidíme ako a kedy na budúce – termíny v nabitom šachovom i mojom kalendári sa nehľadajú ľahko.

Výsledky

Autor: Martin Hunčár

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *