Čo takto začať sa viac podobať slimáčikom?

Turnaju B tento rok dominovali zahraniční účastníci, ktorí prišli „nadupaní“ a rozhodne neboli ľudovo povedané žiadne „béčko“. O prvenstvo sa bojovalo v poslednom kole v súrodeneckom ukrajinskom derby medzi Valeriyom a Alinou, šťastie sa usmialo na chlapca. Alina však vyhrala pohár tiež, pretože získala prvenstvo za najlepšiu hráčku do 10 rokov.

Tretí skončil Kórejčan Kim Kunhoo Alexander a štvrtá, zemiaková medaila sa ušla Ruslanovi Donetsovi, ocinovi dvoch najlepších. Najlepším chlapcom do 10 rokov bol Li Changxing, ktorý súťažil pod vlajkou maďarskej federácie, skončil piaty. Jeho rodičia boli veľmi vďační. „Chlapci v skupine B a aj C mali nezabudnuteľný zážitok. V takejto medzinárodnej súťaži sa veľa naučili.“

Až za nimi nasledoval najlepší zo Slovákov šiesty Adam Broniš z Doprastavu, solídne zahral aj Filip Gallo. Celé štartové pole však bolo pomerne vyrovnané. Sme radi, že turnaja sa mohol zúčastniť aj Martin Klimeš z Českej republiky, ktorý vydržal napriek vážnemu fyzickému handikepu až do konca. Práve šach ho napĺňa radosťou a pomáha mu prekonávať ťažké chvíle.

Prísľubom do budúcnosti je aj výkon sedem ročného Marka Mendela z Bojnickej šachovej akadémie.  Všetci odohrali 14 kôl tempom 40 minút/partiu + 30 s/ťah, škoda len, že viac než polovica hráčov čas dostatočne nevyužívala a zbytočne sa dopúšťali chýb. Čo takto začať sa viac podobať slimáčikom?

No i tak to bol výborný tréning na ďalšiu sezónu a ťažšie turnaje. Okrem toho sa všetci dobre skamarátili a medzi kolami drtili blitzky a Bughousy.

Výsledky turnaja

Fotky z turnaja (ale aj ostatných turnajov Bratislavského šachového leta) nájdete aj na facebooku Bratislavskej šachovej akadémie.

Autor: Martin Hunčár, riaditeľ turnaja

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *