ČSOB Leasing Chess Cup 2021

Firemné podujatia, ktoré sprájajú ľudí, utužujú kolektív, ľudia prídu na iné myšlienky a spoznajú sa aj z inej strany. Aj o tom sú firemné podujatia, alebo eventy. Bratislavská šachová akadémia pokračuje vo svojej úšpešnej činnosti aj na tomto poli a pre spoločnosť ČSOB Leasing pripravila šachový turnaj.

Áno, zdalo by sa, že je to tak jednoducho povedané, že ide o šachový turnaj. Ono to bolo oveľa zložitejšie, zvlášť keď si predstavíte, že takého šachového turnaja sa mali zúčastniť ľudia z firmy, ktorí šachy nehrajú, niektorí len okrajovo poznajú vôbec pravidlá.

Tieto obavy sme vyriešili veľmi jednoducho a záujemcom, ktorí sa prihlásili na firemné podujatie ČSOB Leasing chess cup 2021 sme pripravili online šachový tréning deň pred samotným turnajom. Prešli sme si nastavenie a samotnú hru na platforme lichess a následne sme si zopakovali pravidlá šachu ako aj ukázali nejaké tie šachové triky. Ku koncu online sústredenia padalo množstvo otázok, čomu som sa ako tréner a organizátor tešil, ešte viac ma potešilo, keď jedna účastníčka sa pýtala, či sa môže pozerať aj syn. Samozrejme, že môže!

Turnaj trval rovných 120 minút. Účastníci spolu odohrali 44 partií pri časovej kontrole 10min. + 3s/ťah. Čas na partiu bol zvolený dlhší, aby sa účastníci mohli v kľude sústrediť na partiu a nenaháňať iba myš po obrazovke.

Z môjho subjektívneho hľadiska musím povedať, že som bol veľmi milo prekvapený partiami, ktoré sa v turnaji odohrali. Boli bojovné do vyčerpania možností no zároveň bolo cítiť medzi zamestnancami ČSOB Leasingu veľkú úctu a rešpekt ku svojím protihráčom, kolegom. V tomto turnaji za mňa vyhrali všetci svojím obrovským fair-play prístupom, odhodlaním naučiť a vyskúšať niečo nové a zároveň prekonaním strachu z neznámeho.

Ak by sme sa pozreli na konečné poradie ako skončili hráči podľa bodov, turnaj vyhral skúsený mahor75 a v tesnom závese Viktor_Leczo a Libor2021.

Reakcie účastníkov napokon hovoria samé za seba:
RestartniSa: Aj my sme sa pobavili celá rodina 🙂
JanaJ: Ďakujeme za niečo nové…
JurajG: dakujem vsetkym a gratulujem prvej trojke 🙂
Libor2021: Dakujem všetkým za ohľaduplnost k mojim figurkam
Riso72: Dakujeme usporiadatelovi a Marianovi z skvely napad
mahor75: vyborne, pekny turnaj 🙂
agica82: bola to sranda
MarianBaran: Super kolegovia bola to parada!!!

Rád by som sa poďakoval celému tímu ČSOB Leasingu a Mariánovi za veľkú pomoc, bola to veľmi príjemná spolupráca a teším sa opäť na stretnutie. Ak by ste aj vy uvažovali na netradičným eventom pre vašich zamestnanocv alebo firmu, neváhajte nám napísať na sachovaakademia@gmail.com

Michal Vrba – organizátor podujatia

Konečné poradie
Livestream

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *