Desaťročnica Mikulášskeho šachového turnaja

Z malého podujatia na dosky, ktoré znamenajú svet. Tak zas aby sme nepreháňali, dostali sme sa na pódium kina Lamač. Vlastne ste sa tam dostali vy, účastníci už desiateho ročníka Mikulášskeho šachového turnaja, ktorý sa pravidelne v decembri koná v Lamači, za podpory mestskej časti.

35 účastníkov desiateho ročníka zaplnilo sálu v kine Lamač a počas siedmych kôl s časom 10 minút na partiu odohrali podujatie, na ktoré pravidelne zavíta aj sám Mikuláš. V tomto roku prišiel dokonca dvakrát. Najprv počas druhého kola, keď každý z účastníkov dostal drobnú sladkosť na doplnenie energie. Druhýkrát hneď po vyhodnotení v podobe mikulášskeho balíčka, ktorí priviezli účastníci s organizácie Sme spolu.

Radoslav Argaláš vyhral plným počtom bodov. V minulosti hrával šachy a ako povedal a aj dokázal, stále ich nezabudol. Prvý nasadený Adam Badinka skončil na celkovom treťom mieste hneď za najlepším seniorom Jánom Markom zo susednej Karlovky.

Na svoje si prišli aj šachoví tréneri. Trénerka Niki Vrbová sledovala a zapisovala si ťahy svojej zverenkyne, aby mali na spoločných tréningoch podklady k ďalšiemu štúdiu.

Pri hre nejšlo len o to, vyhrať za každú cenu. To nám dokázala aj juniorka Bianka Macáková, ktorá sa mohla pokúšať prehratú pozíciu zachrániť ešte „zhodením“ súpera na čas, no miesto toho partiu vzdala. Gesto hodné nielen diplomu za Fair-play čin podujatia.

Prekvapil aj junior Filip Veselý. Napriek prehre v poslednom kole s víťazom turnaja, skončil na celkovom šiestom mieste. Okrem trička Bratislavskej šachovej akadémie si odniesol aj pozvánku do klubu ŠK Doprastav Bratislava, ktorý ho hokejovou terminológiou hneď draftoval.

O rozhodovanie sa postaral už tradične rodák z Lamača, dnes už skúsený šachista, Janko Lakota, ktorý svojím skúseným pohľadom pomáhal vyriešiť väčšinou technické zádrhely, aby všetko išlo ako po masle.

Za pomoc s celou organizáciou sa chceme poďakovať MČ Lamač v zastúpení Dominiky Engler a Milana, ktorý nám pomohol s prípravou hracích priestorov, ako aj pánovi starostovi Igorovi Polakovičovi za milé slová pri odovzdávaní cien.

V roku 2024 sa veríme stretneme opäť a keď sa podarí aj vo väčších priestoroch, aby tak na toto obľúbené podujatie mohlo zavítať ešte viac účastníkov a vychutnať si tak spoločne Mikulášsku nádielku.

Tešíme sa na stretnutie opäť pri šachu.

Konečné poradie
Fotogaléria

Autor: Michal Vrba, predseda Bratislavskej šachovej akadémie

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *