Jar sme privítali v CENADE

Brány tradičného Jarného festivalu v CENADE sme otvorili v sobotu 6.4.2019. Detský turnaj Grand Prix mládeže bol zároveň spojený s Majstrovstvami Bratislavského kraja mládeže v rapid šachu pre kategórie do 10 a do 14 rokov, pre dievčatá aj chlapcov.

Garantmi podujatia boli Katarína Midláriková z Nadácie ESET a Martina Mátychová z Centrum nadania n.o. Nad samotným podujatím prevzala záštitu starostka MČ Karlova Ves Dana Čahojová.

Už v piatok v poobednom čase začali prípravy hracej miestnosti, aby organizátori mohli v sobotu ráno privítať 77 účastníkov turnaja.

Rozhodcovský tím v zložení Rastislav Diviak a Rudolf Benci odviedol skvelú prácu, jednak nebolo nutné riešiť žiadne zásadné spory a partie sa odohrali za šachovnicou a dvak zvládli časový harmonogram podujatia na výbornú, bez zbytočných prieťahov. Nuž, skúsenosti sú skúsenosti.

Turnaj bol nabitý zvučnými menami a možno hovoriť naozaj o silnej konkurencii medzi prvými 15timi hráčmi. Z prvej osmičky by bolo možné poskladať bez problémov aj družstvo do súťaže družstiev, ktoré by kľudne ašpirovalo na postup.

Hralo sa na 9 kôl tempom 2×15 minút. V konečnom zúčtovaní mali napokon prvý traja rovnako po 7,5 boda a na lepšie pomocné hodnotenie skončil na prvom mieste Daniel Compel, druhý Dominik Petrek a tretí Karol Paluska. Všetci traja hrali v rámci turnaja Majstrovstiev Bratislavského kraja, a preto neboli započítaný do hlavného turnaja Grand Prix.

Ceny odovzdal zástupca Bratislavského šachového zväzu Stanislav Vlček, ktorý má v gescii mládežnícky šach.
Majstri BA kraja do 14 rokov:
Dominik Petrek
Lucia Strišková

Majstri BA kraja do 10 rokov:
Casey Ryan Mészároš
Natália Havaldová

Ten sa podarilo vyhrať Lucii Striškovej, druhý skončil Ľubomír Skach a tretia skončila Nina Kubíková. Všetci opäť zhodne po 6,5 bodu, rozhodlo pomocné hodnotenie.

Vyhodnotené boli aj kategórie prvých troch dievčat a chlapcov do 8, 11 a 14 rokov. Špeciálne ocenenie udelili organizátori dvom najmladším účastníkom, Michaele Šúňovej a Tomášovi Livňaskému, ktorí obaja mali iba päť rokov a už potrápili svojich súperov.

Najmladší účastníci podujatia (iba 5r.) Michaela Šúňová a Tomáš Livňanský

Víťazi hlavného turnaja Ľubomír Skach, Lucia Strišková, Nina Kubíková

Počas turnaja bolo pre rodičov a detí pripravené občerstvenie, deti počas obeda doplnili sily pizzou. Nerobím to často, no rád by som poďakoval Pizze Carle za promtný a včasný prístup k donáške a tiež k proklientskemu prístupu manažéra pri drobnej reklamácii.

Veľké poďakovanie patrí samozrejme Silvi Šelengovej, ktorá mala pod palcom v podstate celé organizačné zabezpečenie a vďaka ktorej všetko klapalo ako hodinky.

O pekné fotografie sa postarala Katarína Midláriková, ktorá zastupovala Nadáciu ESET aj priamo na podujatí.

Turnaj sa mohol uskutočniť vďaka podpore Nadácii ESET, SZŠ CENADA, MČ Karlova Ves, Bratislavskému šachovému zväzu a Bratislavskej šachovej akadémii.

Fotogaléria
Konečné poradie

Za organizačný tím
Michal Vrba – riaditeľ turnaja

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *