Jesenná Grand Prix v CENADE

Prvá tohtoročná GPXka pre Bratislavskú šachovú akadémiu dopadla so zaujímavými výsledkami.

BŠA reprezentovalo celkovo 12 hráčov z celkových 105. Každý išiel do turnaja s inými cieľmi, ktoré sa podarilo splniť, aj keď to nie vždy tak vyzeralo. Pre dvoch hráčov to bol vôbec prvý turnaj, Silvio uhral svoj prvý zápasový bod, Jakub prekvapil troma bodmi. Pre Martina a Adama to bol druhý turnaj, uhrali veľmi dobrý výsledok 3 body. Viktor skončil síce s dvomi bodmi, ale prvý v skupine dvojbodových, čoskoro sa veríme prehupne vyššie. Oliver (3b) sa pomaly doťahuje na brata Mateja (4b). Turnaj výsledkovo nevyšiel Tomášovi. 4 body sa môžu zdať málo, nie však keď povieme, že ich mal po piatich kolách. Obohral všetkých súperov z hornej časti štartového poľa.

Zahral si tak veľmi kvalitný turnaj, keď hral v deviatich kolách vždy proti papierovo silnejšiemu súperovi. Bohužiaľ záver vôbec nevyšiel podľa predstáv. Paľko zahral mierne pod svoj štandard. 4 body sú pekný výsledok, nabudúce sa snáď podarí ukoristiť nejaký polbod navyše. Martin začal turnaj trošku rozpačito. Sústredenie v ďalších kolách zavážilo a napokon 5 bodov je výsledok, ktorý bol aj cieľom pred turnajom.

Príjemným prekvapením je 5 bodov Janka, ktorý získal aj cenné skalpy medzi silnejšími hráčmi. Tak isto Matúš vybojoval 4,5 boda, čo je výsledok, s ktorým môže byť veľmi spokojný. Suma sumárum, jesenná CENADA bol silný turnaj.

Taktiež 9 kôl je viac ako 7 kôl a rozhoduje výdrž a sústredenosť. Gratulujeme k pekným partiám a držíme palce do ďalších turnajov.

Konečné výsledky
Fotogaléria

Turnaj sa uskutočnil vďaka podpore: 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *