Júnový turnaj začiatočníkov uzavrel ôsmy ročník

Máme za sebou 8 ročníkov Turnaja začiatočníkov. Myšlienka, ktorá vznikla na zelenej lúke, môžno zhodou náhod alebo len ako z núdze cnosť, dnes pre začínajúce deti so šachom predstavuje ich neoddeliteľnú súčasť tréningového procesu.

Za tých 8 rokov prešlo turnajom množstvo hráčov, ktorí dnes hrávajú najvyššie šachové súťaže. Aj po uplynulom ročníku sa s niektorými hráčmi už na tomto turnaji viac neuvidíme. Nie preto, že by stratili chuť pre šach alebo by sme ich tu nechceli. Práve naopak. Zlepšili sa natoľko, že jednoducho vyrástli zo začiatočníckych tenisiek a už ich čakajú v botníku seriózne polobotky.

V novom ročníku však prídu nové deti. Spravia svoje prvé kroky na šachovnici vo svojom prvom veľkom turnaji. Tí, čo v dosluhujúcom ročníku ťahali za kratší koniec budú tí, ktorí zasadnú do prvých turnajových lavíc a cez prestávky budú ledabolo ukazovať svojim mladším kolegom tajomstvá šustermatov a základy koncoviek.

Takýto stále opakujúci sa kolobeh môže vyzerať ako jednotvárny, ba až nudný. Je nudný život sám o sebe? Lebo tento šachový život, aj keď pravidelne sa opakujúci, je v každom ročníku iný, nový a vzrušujúci ako sám život.

Konfety a potlesk na záver právom patrí každému, kto vytrval počas roka, prišiel a išiel so svojou šachovou kožou na trh. Pred nami je už leto, prázdniny, odpočinok, čas bilancovania a príprav do budúceho ročníka.

Naše uznanie patrí vskutku všetkým deťom ako aj ich rodičom, ktorí týmito šachovými vodami preplávali a tak ako my, sa veríme tešia na novú plavbu a nové dobrodružstvá.

Poradie hráčov BŠA:
5. Lukáš Kozub 5,5/7
9. Matúš Červeň 5/7
10. Richard Hasala 5/7
17. Martha Bruskin 4/7
33. Alex Vachuda 3,5/7
40. Peter Benda 3/7
43. Hanka Leila Hamid 3/7
44. Silvio Adam Petranský 3/7
48. Filip Nagy 2,5/7

Konečné výsledky
Fotogaléria

Autor: Michal Vrba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *