Lamačský online turnaj so zahraničnou účasťou

Milí šachoví priatelia,

Uplynul už rok, čo sa nám podarilo v online priestore vytvoriť šachový turnaj. Po dobrom ohlase sme sa rozhodli turnaj zorganizovať aj v roku 2022.

Podujatie sa opäť uskutočnilo v sobotu a rovnako ako minulý rok sa počasie pokazilo – vonku začalo pršať, ba chvíľami aj snežiť. Celkovo sa do turnaja zapojilo 30 hráčov a môžeme povedať, že z celého Slovenska – od Humenného cez Žilinu až po Bratislavu.

Za zmienku stojí, že sme mali aj účasť spoza rieky Moravy, takže môžeme hrdo povedať, že turnaj mal medzinárodnú účasť. Na šachovniciach sa viedli tuhé boje. Akoby nie keď rozdiel medzi najmladším a najstarším hráčom bol úctyhodných 61 rokov. V šachovom súperení bola možnosť stretnutia nováčikov s ostrieľanými hráčmi. O tom, že to bolo tesné, svedčia aj výsledky.

Prví 2 hráči mali rovnako 6 bodov a za nimi boli až traja hráči s piatimi bodmi. Napokon však pomocné hodnotenie rozhodlo, že víťazom sa stal Adam Badinka, druhý bol Mário Garban a tretí bol usporiadateľ a organizátor turnaja Ján Lakota. Aj nasledujúci hráči Tomáš Vaštík a Michal Vrba získali rovnako 5 bodov. Michal si zaslúži náš obdiv aj veľkú vďaku, nakoľko sa okrem hry venoval aj streamovaniu celého turnaja.

Taktiež vďaka patrí pánovi starostovi Ing. Lukášovi Baňackému za to, že sme mohli štartovať pod hlavičkou MČ Lamač a pani Gorghetto, ktorá s nami počas príprav na turnaj milo komunikovala.

Konečné poradie

Za organizátorov Ján Lakota

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *