1. Lamačský online turnaj

Milí šachoví priatelia!

v sobotu 30.1.2021 sa nám zúčastneným podarilo vytvoriť malý šachový sviatok. Napriek tomu, že počasie vonku vyvolávalo smútok v duši, vďaka účastníkom 1. Lamačského online turnaja sa nám podarilo zahriať sa zvnútra. 63 účastníkov z 3 krajín Európy zdolávalo napínavé a dych berúce súboje v 9 partiách.

Pre začiatočníkov sa naskytla ojedinelá šanca zahrať si so slovenskou špičkou. Bolo veľkým potešením sledovať šachové umenie tých najlepších, ale ani tí najmladší účastníci sa nedali zahanbiť. Možnosť zahrať si s úradujúcim majstrom Slovenska ich vyburcoval k mimoriadnym výkonom. Najmladšou účastníčkou bola 7 ročná Ninka Haásová, najstarším účastníkom bol Mikuláš Sedlák.

Práve spomínaný majster Slovenska Viktor Gažík napokon jednoznačne dominoval a zaslúžene vyhral celý turnaj. Zdatne mu sekundovali na 2. mieste Juraj Druska a aj Štefan Mazúr z 3. pozície. Celý online turnaj naživo streamoval Michal Vrba ako aj spomenutý Štefan Mazúr a bol to náročný 4 hodinový výkon.

Aj keď online priestor nedovoľuje podať si ruku pred a po zápase, dovoľujeme si aspoň takto na diaľku podať všetkým zúčastneným pravicu a vyslovujeme im poďakovanie za príjemne strávený fair play večer.  Do šachového videnia niekedy na budúce.