Majstrovstvá ZŠ Cádrova 2023

Cŕŕŕŕŕŕŕn. Zvoní telefón. Chceli by sme spraviť deťom školské majstrovstvá v šachu. Jasné. Ideme na to.

Na základnej škole Cádrova, lokalita Kramáre v Bratislave, sa šachový krúžok funguje už pár rokov. Dokonca aj počas pandemických rokov žiaci školy trénovali online formou a mohli sme tak zostať v kontakte. Kontinuita je dôležitá.

Šachový krúžok navštevuje 10-12 detí. Preto náš odhad bol turnaj, pre cca 20 detí zo školy, čo by bol taký príjemný školský šachový turnaj. O to viac ma zaskočila prvotná informácia, že detí sa prihlásilo cez 40. Napriek tomu, že sa uskutočnil v poobednom čase, kedy aj občas špekulanti, ktorí možno radi vymenili vyučovanie za šachy, zrazu túto výhodu stratili.

No ale že naozaj prišli. Deti od prváka až po deviatákov. Aj keď sme boli v dvoch triedach a tretia slúžila ako odpočinková miestnosť, zvládli sme to na jednotku. Veľmi pomohol učiteľ Rudolf Prieložný, šachový tréner Jonatán Pavelka, ako i rodičia, ktorí očkom strážili deti v oddychovej zóne.

Veľká vďaka, že sme takúto, na školské a šachové pomery, veľkú akciu mohli usporiadať, patrí pani riaditeľke Márii Dolnákovej a pani zástupkyni Janke Brezovičovej.

Majstrom školy v šachu sa stal ôsmak Juraj Babušek, ktorý síce s hendikepom (barle) odohral celý turnaj, no v šachu sú dôležité práve tie svaly v hlave. Pre niektorých to bola vôbec prvá skúsenosť s poloprofesionálnym šachom, digitálnymi šachovými hodinami či špeciálnym žrebovacím programom.

Mali sme však veľkú radosť, že súboje prebiehali iba na šachovniciach a častokrát po partii deti jeden druhého neváhal pochváliť, ako dobre hral. A presne to patrí k šachu. Lebo je to hra kráľov (samozrejme, aj dám :-))

Konečné poradie
Fotogaléria

Autor: Michal Vrba, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *