Majstrovstvá ZŠ Cádrova ovládol tretiak

Už tradičné Majstrovstvá ZŠ Caádrova sa uskutočnili v pondelok 19.3.2024 v poobedných hodinách po vyučovaní. Na prvý pohľad možno menej atraktívnemu času pre žiakov, ako dopoludnia :-), sa podujatia zúčastnilo celkovo až 29 žiakov zo všetkých ročníkov školy.

Medzi nádejných budúcich šachistov určite patrí Matias z 1.A, ktorého šachy veľmi bavia, no zatiaľ nepoznal všetky ťahy, a preto po dohode s rozhodcami šachy ešte dotrénuje a budúci rok nastúpi na celý turnaj.

Niektorí žiaci pôvodne mali odísť skôr kvôli ďalším povinnostiam, no nedalo im to a majstrovstvá školy dokončili až do štvrtej hodiny popoludní. Majstrovstvá školy podporilo samozrejme vedenie školy v zastúpení zástupkyne Janky Brezovičovej a pani riaditeľky Márie Dolnákovej.

Ako hlavný rozhodca som veľmi oceňoval, že žiaci po skončení partie si nielen podali ruku, ale častokrát za peknú hru pochválili aj svojho súpera, po partii už opäť kamaráta. Rozhodcovské duo doplnil Jonatán Pavelka, ktorý na škole vedie už niekoľkým rokom aj šachový krúžok.

Najlepšou žiačkou sa stala iba prváčka Alexandra Grúň z 1.B a najlepším žiakom z prvého stupňa Michal Čársky z 3.A. Aby sme však boli úplne presný, na prvých troch miestach bola veľká „tlačenica“, keď všetci prví traja získali rovnaký počet 5,5 bodu a rozhodovalo tak napokon pomocné hodnotenie.

A tak majstrom školy sa prvýkrát stal tretiak David Hrdý, nasledovaný dvoma deviatakmi Jurajom Babušekom a Adamom Božíkom.

Všetkým účastníkom samozrejme gratulujeme a tešíme sa, že si každý odniesol pamätnú medailu z podujatia. No a my sa už teraz tešíme na majstrovstvá v budúcom roku.

Konečné poradie
Fotogaléria

Autor: Michal Vrba, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *