Majstrovstvá ZŠ Turnianska 2023

Vo štvrtok 27.4.2023 sa v dopoludnajších hodinách uskutočnili v Petržalke, na ZŠ Turnianska, majstrovstvá školy v šachu.

Napriek tomu, že na škole nieje žiaden šachový krúžok, škola šachy veľmi podporuje. Vo vestibule školy sú pre deti pripravené vždy 3-4 stolíky, kde si môžu zahrať počas prestávky alebo po vyučovaní partičku šachu. Škola sa tiež môže pochváliť vicemajstrom Slovenska Simonom Matejkom, ktorý patrí aktuálne aj medzi TOP 14 detí z celého Slovenska zapojeného do tréningového procesu Národnej šachovej akadémie.

V spolupráci s Jurajom Kittnerom sa v zborovni školy zišlo dovedna 34 detí. Čas na partiu mal každý 5 minút a spolu si každý zahral až 9 partií. Škola nachystala pre deti pekné ceny a odmeny, no vyhodnotili sme nielen prvých troch najlepších.

Samostatnú cenu si rozhodne zaslúžila Hanka Horváthová, ktorá bola jedinou zástupkyňou nežného pohlavia. Napriek iba jednej výhre, mala z nej radosť snáď väčšiu ako celkový víťaz.

Tým sa stal Peter Salbot z 9.A a celkovo súperom dovolil iba jednu remízu a získal celkovo 8,5 bodu z 9. To, že šach je o tom, čo má človek v hlave, dokazujú aj žiaci z prvého stupňa, ktorí v celkovom poradí predbehli aj starších spolužiakov z vyšších ročníkov.

Veľmi nás teší záujem detí o šachy a ich záujem s otázkou, či aj na tejto škole budeme niekedy organizovať šachové tréningy. Ich nadšenie pre šachy je však to najdôležitejšie a komu šachy prirastú k srdcu, cestu si k nim vždy nájde.

Ďakujeme základnej škole ZŠ Turnianska za výborné podmienky pre usporiadanie majstrovstiev školy a Jurajovi Kittnerovi za pomoc pri organizácii.

Fotogaléria
Konečné poradie

Autor: Michal Vrba, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *