Majstrovstvá Bratislavského kraja žiakov v šachu 2019

Majstrovstvá Bratislavského kraja žiakov v šachu 2019 s účasťou 127 žiakov. To predstavuje presne o 20 detí viacej oproti minulému roku. Nárast záujmu bol hlavne v kategórii stredoškolákov a v turnaji neregistrovaných hráčov. Kategória, ktorú zriadil Bratislavský kraj má za cieľ vyzdvihnúť deti, ktoré hrávajú šachy, no niesú registrované v žiadnom šachovom klube. Oproti svojim rovesníkom, ktorí majú častokrát svojich trénerov a klubové zázemie, tak len veľmi ťažko môžu obstáť v pre nich nerovnom boji o kvalifikáciu na krajské majstrovstvá.

Všetky kategórie mali veľmi kvalitné obsadenie a počas siedmych kôl sa hralo na každej šachovnici naplno až do posledného ťahu. Vidieť, že deti hra baví, majú z nej radosť a nachystané občerstvenie bolo príjemným spestrením turnaja, nie dôvodom jeho návštevy 🙂

Boli sme online
Z prvých troch šachovních v kategóriách prebiehal online prenos partií a tak bolo možné sledovať ťahy na šachovnici v reálnom čase hoc aj na druhej strane zemegule. Z hracej sály pre zmenu prebiehal živý video prenos, ktorý sledovali ľudia prostredníctvom Facebooku na stránke Bratislavskej šachovej akadémie.

Drobnosti okolo
Vsadili sme na profesionálneho fotografa Adriána Žišku, ktorý z podujatia vytvoril krásne a nezabudnuteľlné spomienky. Ako organizátor zvlášť oceňujem aj výtvarný žáner v šachovej fotografii. Všetky fotky je možné nájsť vo fotogalérii, ktorej odkaz je uvedený nižšie.

Teší nás tiež využitie drobností ako oddychovej miestnosti, priestorov na analýzy a šatňu a tiež, že sa minuli všetky úsmevy (kto bol vie, nemusíme všetko prezradiť :-)), ktoré boli nachystané pre účastníkov.

Ako to skončilo
Ceníme si prítomnosť zástupcu Bratislavského samosprávneho kraja, podpredsedu Mikuláša Krippela, ktorý svojím pre deti motivačným príhovorom otvoril podujatie. Po siedmych kolách a bezproblémovom priebehu sme spoznali víťazov jednotlivých kategórií a postupujúcich na Majstrovstvá Slovenska 2019.

Žiaci
1. Adrián Zetocha
2. Vladimír Bochnička
3. Daniel Chlpek

Žiačky
1. Lucia Strišková
2. Gréta Kapolková
3. Silvia Fajtáková

Stredoškoláci
1. David Gžib
2. Jakub Šošovička
3. Michal Valigurský

Stredoškoláčky
1. Ema Walterová
2. Adriana Vozárová
3. Michaela Smidová

Neregistrovaní žiaci
1. Pavol Kostka
2. Ondrej Straka
3. Samuel Jurčišin

Neregistrované žiačky
1. Paulína Lichá
2. Nikola Joríková
3. Zuzana Tulejová

Poďakovanie
Záverom by sme radi poďakovali všetkým žiakom za fair-play prístup, našim rozhodcom v zložení Peter Falťan, Rudolf Benci, Stanislav Vlček, Kristián Chrenko, Pavol Pytlík a Jonatán Pavelka, Ján Kišoň, fotografovi Adriánovi Žiškovi, Bratislavskému samosprávnemu kraju a Nadácii Tatrabanky, bez ktorej finančnej pomoci by podujatie nebol možné zorganizovať, SG CENADA a samozrejme svojej mame Darine Vrbovej, ktorá mi na turnaji veľmi pomohla.

Za organizačný tím, Michal Vrba

 

Video-zostrih z podujatia

Príprava hracej sály na podujatie

Live stream z podujatia

Live stream zo záveru podujatia a odovzdávania cien

Fotogaléria
Konečné poradie žiaci
Konečné poradie žiačky
Konečné poradie neregistrovaní žiaci a žiačky
Konečné poradie stredoškoláci
Šachový diár 2020

Podujatie sa uskutočnilo s podporou:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *