Mikulášsky šachový turnaj 2019

Šiesty ročník tradičného Mikulášskeho šachového turnaja, ktorý sa uskutočnil 5.12.2019 v priestoroch základnej školy Malokarpatské nám. 1, prekonal viacero míľnikov.

Tým prvým bola určite účasť. Každým rokom sa zvyšoval počet záujemcov prísť na tento šachový turnaj a rok 2019 nebol výnimkou. Prvý rok hralo turnaj 11 hráčov, o 6 rokov neskôr to už bolo 46. Čo nás však milo prekvapilo, bol nadštandardný záujem ľudí prísť na tento turnaj. Ako organizátorm sa nám to nepíše s radosťou, no z kapacitných dôvodou sme jednoducho posledné žiadosti o registráciu museli odmietnuť. V budúcom, siedmom ročníku, tak pred nami stojí výzva, ako organizačne zvládnuť rastúci záujem a popularitu šachu v Lamači.

Druhý zlomový moment, bola účasť detí a mládeže, ktorá prevyšovala nad „dospelákmi“. Na tomto mieste by sme chceli poďakovať aj šachovým trénerom z Bratislavy a okolia, Jozefovi Jánošovi, Jarolímovi Achbergerovi či Patrikovi Šipošovi, ktorí prišli so svojimi zverencami, vo viacerých prípadoch dokonca na svoj prvý šachový turnaj v živote. Zahrali si aj rodičia, čo považujeme za výbornú skúsenosť zistiť, že hrať šachy nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Cenu najlepšieho juniora vybojoval Lamačan Ján Lakota. A to siahal dokonca po prvých troch, medailových, priečkach. Janko začínal pred ôsmymi rokmi v šachovom krúžku na ZŠ Malokarpatskom nám. 1 pod vedením Bratislavskej šachovej akadémie. Ako tréneri si pamätáme jeho prvé úspechy ale aj slzičky. Dnes bol rovnocenným súperom starým harcovníkom, ktorí hrávajú súťažne šach vyše 40 rokov a veríme, že je aj príkladom mladším žiakom, ktorí so šachom iba začínajú.

Na záver sa chceme veľmi poďakovať MČ Lamač, za podporu a pomoc pri organizácii turnaja, bez ktorej by nebolo možné toto podujatie zorganizovať. Mária Šimončičová nám pomohla zabezpečiť priestory na základnej škole, ako aj vecné ceny pre prvé tri miesta, najlepšieho seniora, juniora a detských účastníkov. Čokoládových Mikulášikov pre všetky deti prišla na záverečné vyhodnotenie odovzdať spolu s cenami pre víťazov priamo prednostka MÚ Lamač, Michaela Kövári Mrázová a na podujatie sa prišiel pozrieť aj poslanec Matúš Harmaňoš. Skutočne veľká vďaka, ako organizátorov nás teší záujem a podpora samosprávy.

Už teraz sa tešíme na siedmy, veríme, že šťastný ročník, Mikulášskeho šachového turnaja.
Organizátor a predseda Bratislavskej šachovej akadémie, Michal Vrba


Zľava: prednostka MČ Michaela Kövári Mrázová, najlepší junior Ján Lakota, najlepší senior Karol Rathouský, organizátor Michal Vrba


Zľava: 2. miesto Jozef Jánoš, prednostka MČ Michaela Kövári Mrázová, 1. miesto Ivan Mikudík, 3. miesto Ladislav Ochrana, organizátor Michal Vrba

Fotogaléria
Konečné poradie

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *