Mikulášsky šachový turnaj v Lamači s rekordnou účasťou

Už tradičný Mikulášsky šachový turnaj v Lamači sa uskutočnil v piatok 2.12.2016 v priestoroch mestského zastupiteľstva MČ Lamač v budove kina.

Pôvodne zamýšľaný počet účastníkov 20 sa nám prihlásil ešte 3 týždne pred samotným začiatkom a z kapacitných dôvodov sme museli na poslednú chvíľu zopár záujemcov aj odmietnuť. Veľmi nás teší záujem o tento turnaj, ktorého myšlienkou nie je finančné ocenenie víťazov, ale pohodové zahratie si šachovej partičky v predvianočnom čase s drobnými cenami, ktoré do turnaja venovala práve MČ Lamač, spoločnosť ARIVA a Bratislavská šachová akadémia.

Napokon sa turnaja zúčastnilo 24 hráčov a to nielen z Bratislavy. Systémom štart-cieľ zvíťazil skúsený šachista a junior Dmitry Nestorenko, ktorý zo siedmich kôl zaknihoval 7 víťazstiev. Na druhom mieste, už tradične mimo súťaž hodnotené, sa umiestnila naša trénerka, FIDE majsterka a olympijská reprezentantka Niki Vrbová.

Svoju partiu odohral aj starosta Lamača Peter Šramko a neváhal usadnúť k partii s Terezkou Hrudálovou, kotrá navštevuje šachový krúžok na ZŠ Malokarpatskej.

Bez porazených by neboli víťazi, v tomto turnaji sú však víťazmi všetci, ktorí prišli a svojou hrou vytvorili príjemnú atmosféru.

Radi by sme poďakovali za prípravu turnaja MČ Lamač v zastúpení starostom Petrom Šramkom a Svetlany Maňovej, fotografom Adriánovi Žiškovi a Antonovi Kvasničkovi a organizačnému tímu Bratislavskej šachovej akadémie Niki Vrbovej a Michalovi Vrbovi.

Výsledky
Fotogaléria

zľava: Peter Šramko – starosta, Dmitri Nestorenko – víťaz, Michal Vrba – organizátor

Turnaj v plnom prúde

Terézia Hrudálová vs. Peter Šramko

Ceny v turnaji

Úvodné slovo

[feather_follow]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *