O Majstra Školy v Stupave

V utorok 17.4.2018 sme na Základnej škole Kpt. J. Nálepku v Stupave usporiadali prvý ročník šachového turnaja o Majstra školy 2018.

Do turnaja sa prihlásilo 20 detí, z toho 19 chlapcov a jedno dievča. Hralo sa švajčiarskym systémom na sedem kôl s časovou kontrolou 2×10 minút. O 8:15 turnaj začal prvým kolom. Neskutočne bojovné partie sa hrali počas celého turnaja až do záveru o 12:00.

V štvrtom kole na desiatej šachovnici prebiehal súboj Janka a Maximiliána, po ktorom sa hráči dohodli na nerozhodnom výsledku, remíze. Po podaní si rúk na záver partie obaja vstali a začali sa spoločne tešiť, lebo si uvedomili, že uhrali vlastne svoj prvý polbod v turnaji.

O prvé miesto prebiehal diaľkový boj medzi Viktorom, Filipom a Adamom, ktorí po predposlednom kole mali zhodne 5 bodov a o poradí rozhodovalo pomocné hodnotenie. Záverečné kolo sa podarilo vyhrať Adamovi a Filipovi a o víťazovi rozhodlo až druhé pomocné hodnotenie.

Na turnaj dozeral ako hlavný rozhodca Michal Vrba za pomoci trénerov Jarolíma Achbergera a Vladimíra Cambela.

Diplomy, medaile, pohár a zablahoželať víťazom prišla pani riaditeľka PhDr. Bohdana Cibuľová, ktorej patrí veľká vďaka za možnosť usporiadať prvé majstrovstvá školy.


Zľava prvý rad: najmladší hráč Matúš Kažmír, najlepšie dievča Emma Straková, najlepší hráč 2. stupňa Richard Stovíček, najlepsší hráč 1. stupňa Juraj Strižko, cena fair-play Samuel Valčák
Zľava druhý rad: rozhodca a tréner Jarolím Achberger, riaditeľka PhDr. Bohdana Cibuľová


Zľava: rozhodca a tréner Jarolím Achberger, riaditeľka PhDr. Bohdana Cibuľová, 3. miesto Viktor Sabaj, 1. miesto Adam Hajdu, 2. miesto Filip Štelbaský

Výsledky
Fotogaléria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *