O Majstra školy ZŠ J.A. Komenského 2018

V utorok 16.1.2018 sa zišlo 35 detí zo Základnej školy J.A.Komenského, Hubeného 5 z Krasňan, v priestoroch neďalekého denného centra seniorov na Kadnárovej ul. 19, aby si zmerali sily v kráľovskej hre.

O deti sa staral profesionálny tím na čele so šachovým trénerom Jarolímom Achbergerom a FIDE rozhodcom Petrom Falťanom, zo šachového klubu Krasňany Bratislava. S rozhodovaním zároveň pomáhal Michal Vrba a Karol Rathouský, člen ŠK Krasňany. Turnaj sa hral na 7 kôl, pričom na každé kolo mali hráči 10 minút na partiu.

Veľmi nás teší pomerne vysoká účasť dievčat, celkovo sedem ale aj veľa prvákov, ktorí sa bez rešpektu vrhali do útočných kombinácií proti starším spolužiakom. Turnaj začal presvedčivo Matúš Kajaba, ktorý mal po piatich kolách plný počet bodov a záverečné dve kolá spoľahlivo remizoval, čo mu stačilo na celkové víťazstvo.

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať škole a pani zástupkyni Márii Dolnákovej, ktorá zastrešila organizačne šachový turnaj a na mieste pani učiteľkám Janke Pečkovej a Janke Vrábeľovej.

Organizačnému tímu spravili najväčšiu radosť deti, ktoré sa zabavili, niečo nové naučili a po turnaji neskrývali radosť, že sa im toto podujatie páčilo.

Michal Vrba – predseda BŠA


Hracia miestnosť


Zápolenie v plnom prúde


Partie boli napínavé


Najkrajšia partia (zľava): Samuel Bezák, Sebastián Streško


Zľava: Najviac šustermatov Jakub Štibrány, Cena fair-play Filip Panwar


Cena trénera (zľava): Peter Benda, Hugo Hrušovský, Michaela Obernaverová, Alexandra Harvanová


Konečné poradie (zľava): 2. miesto Martin Marko, 1. miesto Matúš Kajaba, 3. miesto Michal Vrábeľ

Fotogaléria
Konečné výsledky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *