Pohár Bratislavskej šachovej akadémie putoval do Nitry

Štvrtý ročník šachového turnaja O pohár Bratislavskej šachovej akadémie 2018 sa uskutočnil 5.1.2018 v KC Fontána, v bratislavskej Dúbravke. Hlavného turnaja sa zúčastnilo 52 hráčov z celého západného Slovenska, B turnaj si prišlo zahrať 22 hráčov.

Na šachovniciach prebiehali už od prvého kola vynikajúce partie. V polčase, kedy bola pre deti zabezpečená pizza si mohli zároveň vyskúšať svoje vedomosti v riešiteľskej súťaži. Počas turnaja si bolo možné tiež potrápiť hlavu drevenými rébusmi, ktoré sa napriek váhavému rozbehu podarili všetky nakoniec všetky poskladať.

Prvenstvo a pohár v hlavnom turnaji si zaslúžene, s 8,5 bodmi vybojoval, Jakub Rakovský, v B turnaji kraľoval Martin Šándor so 6,5 bodmi zo 7.

Veľké poďakovanie za skvelý priebeh turnaja patrí organizačnému tímu v zložení Ladislav Šipeky – hlavný rozhodca, Dušan Schwarz a Niki Vrbová – rozhodcovia a riešiteľská súťaž, Adrián Žiška – fotograf, Iveta Schwarzová – ceny a diplomy, Michal Vrba – riaditeľ turnaja.

Za podporu, bez ktorej by turnaj nebolo možné uskutočniť patrí poďakovanie našim partnerom ARIVA, Nadácia Tatrabanky, Šachový klub Dúbravan Bratislava a Bratislavský šachový zväz.

Celkoví víťazi:

Turnaj A – Jakub Rakovský, Karol Kostelanský, Jakub Blaho
Turnaj B – Martin Šándor, Peter Kytlica, Ladislav Ochrana

Víťazi kategórií:

CH08 – Marek Ďurovka, Michal Dolník, Casey Ryan Meszároš
CH11 – Peter Samuel Zverka, Samuel Havalda, Maroš Adamec
CH14 – Arťom Hanzel, Ján Lakota, Karol Paluska
D08 – Romana Enya Libichová
D11 – Karin Novomeská, Natália Havaldová, Amélia Agszerová
D14 – Nina Kubíková, Hanka Leila Hamid

Špeciálne ceny:

Najmladší hráč – Pavol Beňa
Najlepší hráč BŠA – Ján Lakota
Najlepší riešiteľ – Ema Walterová
Najlepší skladateľ – Raymund Tonyka, Michaela Smidová

Bratislavskú šachovú akadémiu reprezentovali:

Ján Lakota 6/9
Adam Paholok 6/9
Tomáš Čižmár 5,5/9
Kirill Lepskii 4/9
Lukáš Kozub 3/9
Jakub Zverka 3/9
Hanka Leila Hamid 2/9


Pohľad do hracej miestnosti


Hlavná cena – Pohár BŠA 2018


Súboj o prvé miesto


Riešiteľská súťaž


Cenový fond


Úspešní skladatelia hlavolamov


Víťazi turnaja B (zľava) – Peter Kytlica, Martin Šándor, Ladislav Ochrana


Víťazi turnaja A (zľava) – Jakub Blaho, Jakub Rakovský, Karol Kostelanský

Konečné výsledky Turnaj A
Konečné výsledky Turnaj B
Fotogaléria

Výsledky riešiteľskej súťaže

Poradie Meno Body Čas
1 Ema Walterová 12 2
2 Karol Paluska 9.5 6
3 Peter Zverka 9 14
4 Casey Ryan Meszároš 9 26
5 Samuel Havalda 8 24
6 Ján Lakota 7 1
7 Karol Kostelanský 7 3
8 Maximilián Martinčák 7 16
9 Šimon Šalgovič 7 17
10 Jakub Blaho 7 25
11 Michaela Smidová 6 9
12 Natália Havaldová 6 29
13 Marek Ďurovka 5 8
14 Jerguš Rybianský 5 10
15 Michal Dolník 5 13
16 Karin Novomeská 5 15
17 Oliver Libich 5 18
18 Šimon Libich 5 27
19 Tomáš Čižmár 4 5
20 Filip Štrelbaský 4 12
21 Peter Kopča 4 20
22 Amélia Agszerová 3 21
23 Peter Žilinec 3 22
24 Arťom Hanzel 3 28
25 Lukáš Kozub 3 30
26 Kirill Lepskii 2 7
27 Hanka Hamid 2 19
28 Šimon Kačeriak 2 23
29 Filip Milan Kadela 1 4
30 Andrej Havlík 1 11

Michal Vrba
riaditeľ turnaja

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.