Pohár starostu Ružinova ostal v Ružinove

V nedeľu 29.4.2018 bol pod záštitou starostu MČ Bratislava – Ružinov usporiadaný prvý ročník šachového turnaja O pohár starostu Ružinova 2018.

Turnaj bol zaradený do celoslovenskej série turnajov mládeže GPX a zároveň získal štatút Majstrovstiev Bratislavského kraja 2018 v kategóriách chlapcov a dievčat do 10 a 14 rokov.

Hráči hrali celkovo 9 kôl s tempom 2×15 minút na partiu. Po piatom kole nasledovala hodinová prestávka, ktorú väčšina využila v reštaurácii Jedna báseň pri vynikajúcom nedeľnom obede. Na detské turnaje zvyknem priniesť drevené hlavolamy, ktoré si deti obľúbili. Tentokrát boli aj súčasťou cenového fondu. Najviac však zaujala tabuľa, na ktorú mohli deti nakresliť čokoľvek mali na srdci. Ako sa hovorí, tie najlepšie nápady sú zadarmo.

Turnaja sa zúčastnilo celkovo 53 hráčov nielen z Bratislavského kraja. O prvé miesto sa bojoval až do posledného kola a poslednej partie. V prvom ročníku turnaja pohár napokon putoval do rúk Karola Palusku z ŠK Doprastav Bratislava a zostal tak v usporiadateľskom klube z Ružinova.

Zľava (zadný rad): Boris Rintel, Dušan Pekár, Michal Vrba, Stanislav Vlček
Zľava (prvý rad): 2. miesto Samuel Havalda, 1. miesto Karol Paluska, 3. miesto David Petrek

Majstrami Bratislavského kraja do 10 rokov sa stali Sear Sahidi a Sophia Valentová v kategórii do 14 rokov Karol Paluska a Simona Bochničková. Ceny za Bratislavský šachový zväz odovzdal Stanislav Vlček.

Zľava: Dušan Pekár, Boris Rintel, Karol Paluska, Sear Sahidi, Stanislav Vlček, Sophia Valentová, Simona Bochničková, Michal Vrba

Radi by sme poďakovali za podporu pri organizáciu podujatia MČ Bratislava-Ružinov v zastúpení starostu Dušana Pekára, DK Cultus Ružinov, rozhodcom Jozefovi Jánošovi a Borisovi Rintelovi a v samozrejme rodičom, trénerom a hráčom za vytvorenie vynikajúcej atmosféry, ktorá prispela k bezproblémovému priebehu turnaja.