Prvýkrát v Dome športu

Dom športu v Bratislave, sídlo Slovenského olympijského tímu, sa v sobotu 30.9.2023 stal aj dejiskom už tretieho ročníka podujatia Turnaja nezávislého života. Ten organizuje Organizácia muskulárnych dystrofikov v spolupráci s Bratislavskou šachovou akadémiou.

Tretí ročník sa stal zároveň aj medzinárodným podujatím, keď sme privítali šachistov aj z Českej republiky. Spolu 34 šachistiek a šachistov si zmeralo svoje šachové zručnosti v siedmych kolách rapidového tempa 2×15 minút.

Zaujímavosťou bolo, že v turnaji sa objavili aj nešachisti, teda hráči, ktorí hrávajú napríklad online, príležitostne s kamarátmi a podobne, no nie sú registrovaní v Slovenskom šachovom zväze. Práve aj takéto podujatia ukazujú priestor na otvorenie šachových podujatí aj širšej verejnosti. Určite by tu bol priestor, aby sa takíto šachisti nešachisti stali časom aj členmi šachových klubov a mohli by tak rozšíriť členskú základňu.

Jozef Blažek, riaditeľ podujatia zabepečil pre víťazov krásny cenový fond a v spolupráci s rozhodcovským duom Michal Vrba a Michal Ostrožlík dohliadli na svieži priebeh podujatia.

Víťazi kategórií

Celkoví víťazi

Gratulujeme víťazom a tešíme sa opäť o rok na stretnutie.

Konečné poradie

Autor: Michal Vrba, za organizačný tím

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *