Rača amfík šach a luk aréna

Na arénu sme si zvykli na lichessi, ale funguje celkom dobre v mierne pozmenenej podobe aj naživo.

V prvú júnovú sobotu v Bratislave na Račianskom amfiteátri mohol každý vyzvať hocikoho, ak súper súhlasil. Motiváciu umocnili odmeny – šachuľkoruny, ktoré si deti mohli zameniť na konci za malé tromlované minerály. Iná skupina detí medzitým strieľala, pár šachuľkocentíkov dostali aj keď z luku terč netrafili, na takomto oneskorenom dni detí si predsa nemôžeme pokaziť náladu.

Pochopiteľne, čím bližšie stredu terča, tým väčšia odmena. A kto chcel najviac „zbohatnúť“, šiel hľadať prazvláštny strom do blízkeho okolia – Pešiakovník! Deti museli spočítať koľko pešiakov na strome zarodilo a nájsť zvieratko zavesené na kmeni. S približujúcim sa záverom (hralo sa viac než dve hodiny) získavala na popularite riešiteľská súťaž, nestíhal som platiť, Šéfkova banka takmer zbankrotovala :-)) Posledné korunky ešte deti zbierali pri veľkej šachovnici, kde rozmiestňovali 30 lávových kameňov tak, že napodobňovali chod jazdca.

A potom už prišiel „bazár“, na dračku išli megakamene zároveň s vyhodnotením – vyhral Alfred Dvořák, pred Hryhoriom Shykhnenkom a Jakubom Šiagim, v podstate bez prekvapenia – všetci trénujú v mojej „A“ skupine. osobne ma však veľmi milo prekvapili práve najmenší, zlepšujú sa každým týždňom. Nechýbal originálny pohár, moje knihy Zdravý životný štýl a ešte ďalšie, ktoré venovala jedna mamička. A nasledovala očakávaná opekačka – krásna bodka za slnečnou sobotou.

Opálili sme sa všetci, teda okrem Šachuľka Matového :-))

Autor: Martin Hunčár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *