Račianske kultúrne leto so Šachuľkom a bublinkami nad hlavami

Kto by si to bol býval ešte pred pár rokmi pomyslel, že Šachuľko Matový bude už pomaly tradične patriť k takmer všetkým podujatiam pre deti v MČ Rača? Takto pred rokom sme mali v Račianskom amfiteátri len dva stolíky a teraz sa pri rozložených šachových súpravách zastavovalo oveľa viac detí, na dobre pripravenej akcii vystúpili Sarah C, Bubli rybačka, vzdušné akrobacie, zmyslohranie i večerný koncert Funkiez).

Niektorí zavítali k šachovniciam na pozvanie Martina Hunčára, ale bolo tu aj veľa neznámych tvárí, vyskúšali vyriešiť šachový test, zahrať si len tak medzi sebou, alebo prišli na simultánku so Šachuľkom Matovým. To, ako sa Šéfkovmu parťákovi darilo, radšej nespomínajme, alebo ak veľmi chcete, tak sa mu podarilo v dvoch partiách aj zremizovať.

Čerešničkou na torte bolo vystúpenie pána „bublinkára“, ktorý mal neďaleko nás svoju show, ale malé a sem tam aj veľké mydlové bubliny zalietali až k nám a vznášali sa nad malými šachistami s pomaľovanými tvárami – ako v rozprávke.

Zoznámili sme sa aj so skrytými talentmi, šachové pravidlá ovládal dokonca jeden štvorročný chlapec, ktorému Šachuľko len tak trošku našepkával, aby rýchlo neprehral s jeho starším bratom, ktorý sa už teší na šachovo-lukostrelecký denný tábor.

Na iných doskách sa zápalisto bojovalo, jeden chlapček radil svojmu súperovi, kam má potiahnuť, aby mu mohol zobrať figúrku, pár škôlkarov a prvákov sa rozhodlo radšej stavať z figúrok poschodovú vežu, ďalší sa rozhodli pre dámu.

Jedno dievčatko bolo zo Šachuľka také nadšené, že sa neustále chichúňalo, až ju náš plyšák nazval pani Smejková, čo viedlo k ďalšej vlne smiechu. A tak to vlastne má byť – prišli sme sa sem predovšetkým zabaviť a zahrať. A to sa podarilo na sto percent. Ďakujeme aj Filipovi a jeho mamine za asistenciu pri rozkladaní a pekné fotky s videami.

Autor: Martin Hunčár, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *