Rekordná účasť v AVIONe

Na prvého apríla sme si aj zažartovali. Ale hlavne sa hrali šachy.

Do už štrnásteho ročníka Grand Prix mládeže Slovenska sa zapojila aj Bratislavská šachová akadémia s podujatím v atraktívnych priestoroch nákupného centra AVION v Bratislave. Pýtate sa, kde sa v nákupnom centre dajú hrať šachy? Práve v AVIONe nájdete celoročne veľké šachy aj na prízení. No šachový turnaj AVION Chess Challenge 2023 sa odohrával na prvom poschodí v Komunitnom centre.

Záujem detí o šachy rastie, čoho dôkazom bola aj úplne plná hracia sála. Počítali sme s účasťou do 60 hráčov, napokon sa turnaja zúčastnilo celkovo až 67 detí. Doslova, všetky šachovnice, stoličky a stoly boli obsadené.

Okrem prvých troch cien sa vyhodnocovali, ako to pri GPX býva zvykom aj kategórie dievčat a chlapcov do 8, 11 a 14 rokov. Všetky kategórie mali svoje zastúpenie a tak sa hralo doslova do posledného ťahu.

S famózmy výsledkom 8,5 bodov z celkových 9 možných obsadil prvé miesto Tomáš Livňanský, ktorý v poslednej partii mierne „zakopol“, no napokon sa mu vďaka „pevnosti“ podarilo partiu udržať. Na druhom mieste sa umiestnil Oliver Kováčik s 8/9 a na treťom Marek Olexík 7/9. Všetci traja chlapci zastupovali ŠK Doprastav Bratislava.

Teší nás však aj veľká účasť detí zo západného Slovenska, či už z Nitry, Modranky, Topoľčian, Dunajskej Lužnej, Piešťan alebo Trnavy. Deti si tak mohli zmerať svoj um z rôznych klubov či škôl Slovenska.

Svoju rozhodcovskú premiéru na turnaji zažil aj Michal Baník, ktorý dohliadal nad hladkým priebehom podujatia.

Ďakujeme za možnosť ogranizácie podujatia AVION Bratislava v zastúpení Martiny Sidóovej, ako aj za pekné ceny pre víťazov. Taktiež rozhodcovskej trojici v zložení Michal Baník, Matúš Červeň a Michal Vrba.

Fotogaléria
Výsledky

Tešíme sa opäť na stretnutí v AVIONe, možno aj pri šachoch.

Autor: Michal Vrba, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *