Rozbalili sme to v strede mesta

Keď vám zaviažu oči

Piatok 30.7.2021 si víťaz kvalifikačného turnaja zahral s hosťom FM Stanislavom Vlčekom partiu naslepo. Naslepo hral samozrejme náš hosť a partiu presvedčivo vyhral, aj keď podľa vlastných slov, to bola jeho prvá partia naslepo.

Výsledky

Stalo sa v piatok trinásteho

Súčasní aj bývalí odchovanci Klubu šachových nádejí, pd vedením Miroslava Roháčka spolu s Bratislavskou šachovou akadémiou vytvorili na Komenského námestí, v piatok trinásteho, veľmi príjemné podujatie pre šachovú aj nešachovú verejnosť.

Nahodní okoloidúci, ako aj šachisti si spoločne zahrali miniturnaj, ktorý samozrejme porušoval množstvo štandardných predpisov bežných turnajov, či sa uskutočnilo aj spontánne tanečné vystúpenie.

Ľudia sa pri šachoch hlavne dobre zabavili, porozprávali, spoznali jeden druhého a v centre mesta vytvorili na istý čas komunitný šachový život.

Výsledky

Dámsky gambit naživo

Šachové kultúrne leto v centre Bratislavy má za sebou už tretie šachovo-propagačné podujatie.

Priamo v centre mesta, na Komenského námestí, v piatok 20.8.2021 popoludní, pripravil pre návštevníkov program ŠK Dúbravan Bratislava s hlavnými protagonistami Olexandrou Strelbitskou a Ladislavom Šipekym. Návštevnosť šachovej i nešachovej verejnosti zaskočila organizátorov a miesto jedného plánovaného podujatia zorganizovali na mieste rovno dve, respektíve tri podujatia.

Záujemcovia, predovšetkým z radov nešachistov si tak mohli zmerať sily s majsterkou Slovenska v simultánke, tí viac šachovo orientovaní si zahrali bleskový turnaj a zároveň bolo podujatie doplnené vstupom Ladislava Šipekyho k téme pravidiel šachu a správneho rozbaľovania pochutín počas partie.

Podujatie sprevádzala veselá hudba, do ktorej si hlavne dievčatá neraz zatancovali, starší chlapci využili veľkú šachovnicu pre štvorhru a podujatie priebežne moderoval Michal Vrba z Bratislavskej šachovej akadémie.

Výsledky

Šachové kultúrne leto navštívil veľmajster

V piatok 27.8.2021 sa v Bratislave na Komenského námestí uskutočnilo štvrté podujatie Šachového kultúrneho leta 2021. Hosťom bol slovenský veľmajster Igor Štohl, ktorý po krátkej besede zahral simultánku proti päťnástim súperom.

Ako sám povedal, nezvykne vyhrávať všetky partie, no tentokrát to tak vyšlo.

GM Igor Štohl vs. účastníci
15 : 0

Súperi:
1. Simon Matejka
2. Nikolaj Kuzmán
3. Ivan Fábry
4. Peter Luknár
5. Ivo Toman
6. Peter Gereg
7. Roman Pikulík
8. Eugen Nagy
9. Martin Ňižnánsky
10. Adrián Alexander
11. Tomáš Vrbiar
12. Tomáš Susko
13. Kornel Kovács
14. Dávid Pixiades
15. Tatiana Bendová

Po skončení simultánky boli hráči nažhavení ešte na bleskový turnaj. Zistili sme, že sme zabudli priniesť šachové hodiny, čo bolo vyriešené stiahnutím aplikácie. Desiatka hráčov tak odohrala ešte doslova bleskový turnaj pri tempe 2×2 min.

Výsledky

Školský rok odštartoval stretnutím so Šachuľkom – Matovým

Začiatkom školského roka, 10.9.2021 Bratislavská šachová akadémia pripravila v centre Bratislavy stretnutie so Šachuľkom – Matovým. Išlo predovšetkým o stretnutie s najmenšími. A že prišli deťi už od dvoch rokov! Naučili sme sa, ako ťahajú figúrky a ako môžeme vyhrať šachovú partiu.

Po interaktívnej súťaže na veľkej šachovnici si 16 hráčov zahralo bleskový turnaj, ktorý vyhral bez straty bodu 5/5 Ján Lakota, odchovanec Bratislavskej šachovej akadémie.

Výsledky

Podujatia sa organizovalo v spolupráci s BKIS (Bratislavské kultúrne a informáčné centrum). Ďakujeme za perfektnú spoluprácu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *