Šach, ako vzdelávací prostriedok. Ako sme na tom vo V4?

Zapojte aj váš klub do prieskumu (10 minút) a vyhrajte pre váš klub predmety, ktoré je možné použiť napr. ako cenový fond pre mládežnícke podujatie.

Dotazník pre kluby https://forms.gle/EQSfov4gShEEXaNL7

 

Odmenené budú 3 kluby štyrmi vecnými cenami (magnetický šach, zápisník, šachový hrnček, šachova kľúčenka) zo Šachového obchodu e4e5

Možnosť zapojenia do 26.5.2023

Bratislavská šachová akadémia, spoločne so Šachovou nadáciou Judit Polgárovej, Šachovým svazem České Republiky a šachovým klubom Wasko Hetman GKS Katowice sme zahájili prácu na projekte, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o výhodách šachu ako vzdelávacieho nástroja a pokročiť v implementácii programu „Šach vo vzdelávaní“ v krajinách V4 v súlade s odporúčaniami EÚ.

V prvej fáze vykonávame štúdiu skúmajúcu rozšírenie a osvedčené postupy šachu ako vzdelávacieho nástroja v krajinách V4 a to prostredníctvom dotazníkov, ktoré rozosielame do rôznych typov inštitúcií spadajúcich do oblasti ponuky voľnočasových vzdelávacích aktivít, teda škôl a šachových oddielov.

Na základe grantu Višegrádskeho fondu tak skúmame súčasnú situáciu šachového vzdelávania v Českej republike, v Maďarsku, v Poľsku a na Slovensku, identifikujeme osvedčené postupy a pozývame odborníkov na diskusiu o budúcej spolupráci na vôbec prvom Educational Chess Summit V4.

Tešíme sa na vaše odpovede.

Michal Vrba – líder za Slovensko (Bratislavská šachová akadémia)

#JuditPolgarChessFoundation #CzechChessFederation #Bratislavachessacademy #WaskoHetmanKatowiceChessClub #chess #visegradfund

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *