Šachová simultánka v Lamači s veľmajstrom Igorom Štohlom. Išli sme poza školu.

Na sviatok práce, 1.5.2019, Bratislavská šachová akadémia usporiadala šiesty ročník šachovej silmultánky pod holým nebom v Lamači. Pozvanie na simultánku prijal veľmajster Igor Štohl, proti ktorému zasadlo 13 súperov.

Podujatie bolo spojene s Lamačským Zdravbehom a tak sme sa stretli miesto tradičného miesta na námestí pod lipami vo voľnočasovom areáli za základnou školou. Hráči sa tak mohli predvieť pred väčším publikom ako zvyčajne a aj sa darilo.


Veľmajster Igor Štohl

„JUDr. Igor Štohl (* 27. september 1964, Bratislava) je slovenský šachový veľmajster a autor šachových kníh. Najvyššie ELO dosiahol v roku 1999, mal 2601 ELO-bodov.

Časť detstva prežil v africkej Zambii. Igor Štohl sa naučil hrať šach, keď mal 10 rokov. Trénoval ho majster Ján Šefc. V roku 1982 bol druhý na juniorských majstrovstvách sveta a o rok nato dostal titul medzinárodného majstra, v roku 1992 sa stal veľmajstrom. Vyhral viacero turnajov, najvýznamnejší Dortmund 1991. Rok predtým postúpil na Medzipásmový turnaj v Manile. V roku 1984 bol majstrom Slovenska. Už dlhé roky pracuje pre firmu ChessBase, kde bol spoluautorom elektronickej publikácie o Emanuelovi Laskerovi. Jeho knihy o šachu sú vysoko cenené a úspešné. Vyštudoval Právnickú fakultu UK. Má dve dcéry.“

Cenné remízy sa podarilo uhrať hneď dvom hráčom, Martinovi Rakovi a Róbertovi Vojtkovi.

Výsledky účastníkov simultánky

1. Martin Klimek 0
2. Martin Rak 0,5
3. Lukáš Čukan 0
4. Timotej Schwab 0
5. Daniel Chlpek 0
6. Stanislav Dekan 0
7. Dominik Krapka 0
8. Jakub Horváth 0
9. Simon Komora 0
10. Ján Fajta 0
11. Róbert Vojtko 0,5
12. Martha Bruskin 0
13. Matej Adamovič 0

Celkom: 12:1 v prospech GM Igora Štohla.


Remíza s Róbertom Vojtkom

Remíza s Martinom Rakom

Fotogaléria

Ďakujeme účastníkom, sprievodu a divákom za vytvorenie vynikajúcej atmosféry ako aj MČ Lamač, vďaka ktorej sme mohli šachovú simultánku zrealizovať. Tešíme sa opäť o rok.

Za organizačný tím
Michal Vrba

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *