Šachuľkov Mega-mega kameň prerušila búrka

Račiansky amfiteáter je priam stvorený na rôzne outdoorové akcie. Posledný májový piatok tu na deti čakal pestrý program na viacerých stanovištiach. Viktor sprevádzal deti pri lukostreľbe, Jonatan mal na starosti cestu tenistu pomedzi kužele a Emmka dohliadala na „múdrosť koníka“ na veľkej šachovnici (položiť na ňu čo najviac kameňov podľa skoku jazdca, pričom na jedno pole môže ísť len jeden kameň).

Osvedčila sa aj úplne nová hra Cornhole, v ktorej musíte hádzať vrecúška do určeného otvoru. U mňa sa riešili jednoduché taktiky (maty 1. ťahom) a hneď vedľa boli rozložené šachovnice, hrala sa aréna – teda vyzvi koho chceš. Za všetko sa zbierali Šachuľkokoruny – peniažky, ktoré sa na konci mohli meniť za megakamene a tí čo nazbierali veľa, získali aj tie najväčšie mega-mega kamene. Nad nami sa medzitým obloha začiernila a v kútiku duše sme dúfali, že nás to nejako obíde, ale, žiaľ, nestalo sa, a tak sme počas dažďa balili a zachraňovali najmä šachové hodiny.

Pod strieškou som potom vyhodnocoval šachový turnaj trošku predčasne, ale predsa. Chcelo to ešte hodinku bez dažďa, ale tak to býva aj v živote, nie všetko nám vyjde podľa predstáv. Deťom to až tak neprekážalo, mali zážitok, veď dohrávať partiu v časovej tiesni za dažďa sa len tak bežne nedeje. Na konci sa ešte stihlo doopekať a rýchlo spapať špekačky a iné dobrôtky predtým než nás znova prekvapili kvapky dažďa.

Arénového turnaja sa zúčastnilo 16 hráčov – pohár pre víťaza získal Martin Mazág za 4 body zo 4 partií, druhý Filip Gallo (3 z 5) a tretí Tobias Bartelt (2 z 3). Rovnaké skóre mala aj Simonka Kováčiková, ale s Tobiasom vo vzájomnom dueli prehrala. Šachuľko zmokol ako myš, ale pri sušení mokrých vecí ma povzbudzoval, aby ma podobné drobnosti ako dážď v budúcnosti neodradili.

Autor: Martin Hunčár, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *