Šachy na tábor neberieme

Začiatkom leta sa prvé dva júlové týždne pravidelne stretávame v zákutiach Lamača, kde nás čakajú dni plné zážitkov a hlavne športovania. Prečo športovania? Niekto by si pomyslel, že opäť hovoríme o šachoch. Áno, áano, šachových táborov je nespočet a my sme presvedčení, že v lete je potrebné byť hlavne vonku a mať dostatok pohybu, vyskúšať si prípadne športy, ktoré bežne neskúsime a šachy tentokrát nechať doma.

Aj keď nie vždy sa to podarí 🙂

Počas celého týždňa si ráno zvykneme dať rozcvičku na športovom ihrisku. Odtiaľ sa presúvame na tenisový kurt, kde sa naučíme základy hry gentlemanov aby sme svoje umenie v piatok, posledný deň tábora, mohli predvieť v záverečnom turnaji. Hráme single, štvorhry ale o nič nemej dôležitá je aj technika hrania úderov.

Medzitým si zahráme futbal či basketbal, kde okrem samotnej hry je dôžežitá presnosť napríklad v streľbe na bránu či v hode na kôš. Posledné zvyšky energie venujeme obľúbenej opičej dráhe, kde naše telo je dokonale preverené na všetky koordinačné a pohybové zručnosti.

Po obede v školskej jedálni nás čaká prechod na kúpalisko. Samozrejme, do najväčšieho bazéna musí každý prejsť plaveckou skúškou a pravidelné zrazy sú samozrejmosťou. Medzitým však trávime čas na ping-pongu kde prebieha celotýždňový turnaj, ale obľúbené sú aj hry vo veľkom pieskovisku.

Stane sa, že niektoré športové aktivity za týždeň ani nestihneme, alebo sa im venujeme menej, ako sme pôvodne plánovali. Aj u nás má hodina 60 minút, tie využívame na 100% a jednoducho na všetko čas nevýjde. Môžeme si preto tak smelo povedať, že nuda na tábore rozhodne nemá miesto.

 

Napokon, v dotazníkoch spokojnosti ste nám napísali aj napríklad:

„Organizátorom veľmi pekne ďakujem za úžasný týždeň, ktorý mohli Nelka s Arturom zažiť. Veľmi sa im páčilo, že si vyskúšali aj iné športy, akým sa normálne venujú. V piatok obaja svorne vyhlásili, že idú aj na rok 🙂 Pekný zvyšok leta!“

„Syn je plný dojmov. Skvelý tábor, páčilo sa mu to. Ďakujeme táborovým poradcom/vedúcim za priateľskú atmosféru. Všetky deti boli také priateľské a šťastné. Syn takmer nevedel po slovensky, ale cítil sa príjemne. Ďakujem mnohokrát. Tešíme sa na budúci rok, aby sme si tento tábor opäť užili!“

Ozaj, nesmieme zabudnúť. Úplne na záver tábora, v piatok o štvrtej, nás čaká vždy vyhodnotenie všetkých športových aktivít. Niektorí si odnesú cenné kovy či diplomy, ale každý si určite odnesie sladkú drobnosť na cestu domov. Ale o tom nabudúce…najlepšie z vlastnej skúsenosti.

Informácie o tábore nájdete na: http://dennytabor.com/informacie/

Fotogaléria turnus I. 2023
Fotogaléria turnus II. 2023

Opäť o rok sa budú na vás tešiť vedúci Aleka, Niki, Sofia a Michal.

Autor: Michal Vrba, hlavný vedúci tábora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *