Simultánka s Fide Majstrom Samirom Sahidim pod Lipami

Na Medzinárodný deň detí, 1.6.2017, BŠA usporiadala na námestí v Lamači už štvrtý ročník tradičnej šachovej simultánky pod lipami.

Hosťom tohtoročnej simultánky bol iba 14ročný Fide Majster a slovenský reprezentant, Samir Sahidi. Proti Samirovi sa posadilo dovedna 14 hráčov. Nás teší, že drvivá väčšina boli práve mládežníci a juniori, ktorí môžu v Samirovi hľadať zároveň aj inšpiráciu. Samirov najvyšší dosiahnutý rating bol 2396F (pre porovnanie, svetový rekord drží aktuálny majster sveta, Nór Magnus Carlsen 2889F a už nehrajúci Garry Kasparov 2856F).

Samir hral so všetkými súpermi s bielymi figúrkami, aby tak mal aspoň malú výhodu proti 14tim súperom, s ktorými hral súčasne. Majstrovstvo slovenského reprezentanta sa prejavilo naplno, keď v rýchlom slede zvíťazil nad prvými súpermi. V dvoch partiách mali súperi šancu na remízu, po slede nepresných ťahov však napokon pozičnú rovnováhu neudržali a tak Samir zvíťazil drvivo 14:0.

Teší nás záujem okoloidúcich detí a dospelých, ktorí sa pristavili a ako niektorí sami povedali, vyskúšali si zahrať šachy opäť po 20tich rokoch.

Bratislavská šachová akadémia ďakuje MČ Lamač-Bratislava v zastúpení starostom Ing. Petrom Šramkom, za poskytnutie priestorov na námestí ako aj za občerstvenie v podobe minerálky pre účastníkov, čo sa v teplom dni veľmi hodilo. Pán starosta, inak pravidelný účastník šachových exhibícií, tentokrát z pracovných dôvodov nemohol hrať ale poctil tento šachový sviatok jeho otvorením.

Tešíme sa na vás pri ďalších šachových podujatiach.

Za BŠA Michal Vrba, predseda

 

Zoznam súperov / výsledok:
Sear Sahidi 0
Shabir Sahidi 0
Róbert Vojtko 0
Karol Paluska 0
Max Habdák 0
Dominik Krapka 0
Šimon Šalgovič 0
Daniel Hudec 0
Jerguš Rybiansky 0
Pavol Čutka 0
Ladislav Ochrana 0
Martin Rak 0
Kirill Lepskii 0
Andrej Podloha 0

Fotogaléria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *