Tenis a šach najobľúbenejšie u detí

Prvé dva júlové týždne sa v Lamači usporiadal už štvrtý ročník Letného športového tábora. V dvoch turnusoch sa vystriedalo spolu 53 detí, najviac za všetky predchádzajúce roky.

Počas týždňa deti trénovali a súťažili v rôznych disciplínach. Veľmi obľúbeným býva už tradične tenis, závody na opičej dráhe, šachový a ping-pongový turnaj. Deti sa však naučili aj základy karate od slovenskej reprezentantky Tamary Szomolányi a nesmieme opomenúť ani súťaž v obľúbenej discipline kameň-papier-nožnice a pexese.

Poobedný čas bol trávený prevažne na kúpalisku, kde deti obľubujú predovšetkým samotné schladenie sa vo vode počas horúcich letných dní, no čaká tu na nich napríklad aj plavecká súťaž či turnaj v petangu.

Posledný táborový deň patrí vždy olympiáde, kedy sa uzatvárajú všetky disciplíny a na konci dňa deti čaká slávnostné vyhodnotenie, odovzdanie medailí a diplomov víťazom.

Myšlienkou letného športového tábora ale nie je zbieranie ocenení, no stráviť zmysluplne a športom prázdninový týždeň. Práve táto myšlienka sa darí napĺňať aj vďaka podpore MÚ Lamač, škole na Malokarpatskom nám. či výbornej kuchyni v školskej jedálni, ktorá deti zásobuje energiou.

Tešíme sa na stretnutie opäť o rok! Kolektív vedúcich Tamara Szomolányi, Alexandra Varholáková, Matúš Jurčo, Michel Paulech a Michal Vrba.

www.dennytabor.com

Tento záznam bol publikovaný v Tréning . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *