Tradičná simultánka pod lipami s Jankom Lakotom

V pondelkové popoludnie, 6.6.2022, sme v Lamači privítali šachistov a fanúšikov šachu, ktorý si prišli vyskúšať zahrať partiu s odchovancom Bratislavskej šachovej akadémie a Lamačanom, Jánom Lakotom.

Tradičné podujatie sa na začiatku leta koná v príjemnom tieni líp na Malokarpatskom námestí a do simultánky sa prihlásilo celkovo desať hráčov.

Prišli aj ďalší fanúšikovia šachu, tí si však povedali, že ešte musia trošku potrénovať, aby sa k takejto simultánnej partii odhodlali.

Na podujatí sa účastníci refreshli limonádou a každý účastník dostal aj ručne vyrobené čokoládové pralinky a tričko MČ Lamač, ktorej ďakujeme za za podporu pri zabezpečení organizácie podujatia.

Šachové súpravy a hodiny pre zmenu zapožičal šachový obchod a tak už nič nechýbalo, aby sa začal prvý ťah.

Po skončení hlavného programu zostali ešte návštevníci pri šachovniciach a pokračovali vo voľných hrách, bughousoch či klasických blesk partiách.

Prvá simultánka býva vždy náročná, no Janko ju zvládol výborne s konečným skóre 8:2.

Výsledky po šachovniciach:
Adela Mendelová 0
Lucia Tomčániová 1
Daniela Blahová 0
Martin Ďurík 0
Svetozár Busfy 0
Jakub Jakubček 0
Daniel Ballay 0
Stanislav Hofferek 1
Dušan Tomašec 0

Ďakujeme MČ Lamač v zastúpení Michaela Kövári Mrázová a Dominika Engler, Šachovému obchodu a všetkým, ktorí podujatie podporili a tešíme sa na ďalšie krásne šachové popoludnie pod lipami.

Fotogaléria

Autor: Michal Vrba, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *