Tretí ročník O pohár starostu Ružinova ostal opäť v domácom klube

Posledný februárový deň, v sobotu 29.2.2020, zasadlo v Dome kultúry Ružinov k šachovniciam 52 detí v rámci celoslovenskej série turnajov Grand Prix mládeže. Už tretí ročník v rade, ktorý sa konal pod krídlami starostu Ružinova Martina Chrena, pritiahol deti nielen z Bratislavy, ale aj okolitých miest či obcí.

Štarová listina na prvých miestach sľubovala vyrovnané zápasy a prechod cieľovou rovinkou doslova bok po boku jednotlivých hráčov. Naopak, na turnaj zavítalo množstvo nováčikov, pre ktorých to bol dokonca vôbec prvý turnaj v živote. Ako sa mi prihovoril tréner mládeže Rudolf Diviak po turnaji, my sme ti sem priniesli benjamínkov, a ty si ich odmenil diplomami.

Áno, vyhodnocovali sa nielen prvé tri miesta v absolútnom poradí, ale aj prvé tri miesta v kategóriach chlapcov a dievčat do 8, 11 a 14 rokov.

Počas turnaja bola v hre aj osvedčená tabuľa na kreslenie, na ktorej deti zanechali krásne a šachové odkazy. Takéto jednoduché odkazy a nápisy sú častokrát plné jednoduchej pravdy, z ktorej sa dospelý môžu len a len poučiť.

Ružinovský GPX turnaj je výnimočný v tom, že zatiaľ všetky ročníky vyhrali hráči domáceho ružinovského klubu, ŠK Doprastav Bratislava. V aktuálnom ročníku sa to podarilo s plným počtom bodov Michalovi Dolníkovi. Pred záverečnými kolami som videl jeho mamu, ktorá bola nervóznejšia ako sám Michal. Prezradila mi, že ešte nevyhral žiaden turnaj a toto by bol jeho prvý. Podarilo sa, dokonca bez straty kytičky.

Gratulujeme nielen víťazom, ale všetkým deťom za krásne dopludnie, hru v zmysle fair-play a za podporu rodičom a trénerom, ktorí občas museli utrieť aj nejakú tu slzičku.

O rozhodovanie sa postaral Rudolf Benci a na záver turnaja prišiel osobne deťom pogratulovať aj zástupca MČ Ružinov, Michal Gašaj. Veľmi si ceníme podporu MČ a DK Ružinovu, že podporujú detské a mládežnícke podujatia a tešíme na už teraz na budúci ročník.