Turnaj nezávislého života

V netradičný turnajový deň, utorok 13.9.2022, prijala Bratislavská šachová akadémia pozvanie usporiadať Turnaj nezávislého života. Hlavným organizátorom bola Organizácia muskulárnych dystrofikov, ktorú vedie Jozef Blažek. Priestory na podujatie „zapožičala“ fínska developerská spoločnosť YIT v krásne zrekonštruovanej Pradiarni 1900 v centre Bratislavy.

Mne osobne je pôsobenie spoločnosti YIT veľmi sympatické a mohol som tak nadviazať na moju „dávnu“ spoluprácu s marketingovým oddelením. Niektorí hráči museli pre zdravotné komplikácie na poslednú chvíľu odrieknuť účasť. Preto sme operatívne pozmenili formát turnaja na kruhový, pričom každý hral s každým aj bielymi aj čiernymi figúrkami.

Takýto formát je možno považovať za absolútne najspravodlivejší, pokiaľ hľadáme najlepšieho hráča turnaja. Tým sa stal s plným počtom bodov Patrik Šipoš, ktorému k víťazstvu blahoželáme. Nesmieme však opomenúť ani partiové výkony ostatných hráčov – Mária Gildernewova, Tomáš Vranovský a Jozef Blažek, , ktorí si na šachovnici nič nedarovali, čo naznačuje aj fakt, že v celom turnaji nebola ani jedna partiová remíza.

Sme veľmi radi, že sme mohli organizačne participovať podujatí, ďakujem spoločnosti YIT za maximálne reprezentačné priestory a hráčom za absolútny fair-play prístup za šachovnicou.

Autor: Michal Vrba, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Tento záznam bol publikovaný v Turnaje . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *