Úspešná turnajová sezóna BŠA tesne pred prázdninami

Máj a začiatok júna boli pre Bratislavskú šachovú akadémiu veľmi úspešné na poli detských turnajov. Hralo sa ich pomerne dosť a vo všetkých dôležitých mala BŠA svoje zastúpenie.

10.5.2017 Turnaj začiatočníkov
V predposlednom Turnaji začiatočníkov BŠA reprezentovalo 9 hráčov. Svoju premiéru si odbili Filip Šimončič a Simon Komora. Všetci dnes hrali veľmi pekné a bojovné partie. V silnej konkurencii 57 hráčov sme obsadili tieto priečky: 10. Branislav Galba 5/7 19. Tomáš Čižmár 4/7 23. Tomáš Komora 4/7 27. Kirill Lepski 4/7 29. Pavol Čutka 3,5/7 54. Filip Šimončič 2/7 55. Simon Komora 1,5/7 56. Samuel Šimo 1,5/7 57. Barbora Sklenková 1/7.

Výsledky
Fotogaléria

13.5.2017 O Putovný pohár starostu Dúbravky 2017
Gratulujeme našim hráčom k perfektnému výsledku na turnaji v Dúbravke. BŠA zastupovali traja hráči. Paľko Čutka vybojovali prvé miesto do 8 rokov, Tomáš Čižmár prvé miesto do 10 rokov a zároveň aj celkové tretie miesto. Kirill Lepskii skončil v kategórii do 8 rokov tretí. Chalani, gratulujeme! 3. Tomáš Čižmár 6,5/9 12. Pavol Čutka 5/9 17. Kirill Lepskii 4/9.

Výsledky
Fotogaléria

20.5.2017 O pohár Bradla – turnaj GPX 2017
V Brezovej pod Bradlom sa uskutočnil posledný turnaj tohtoročnej série GPX mládeže. Bratislavskú šachovú akadémiu reprezentovali dvaja hráči, Tomáš Čižmár a Pavol Čutka. Obom hráčom vyšiel štart do turnaja a po siedmom kole mali chalani v rukách prvé a šieste priebežné miesto. Záver turnaja vyšiel lepšie Tomáškovi, ktorý po jdenej prehre a jednej výhre skončil na cekovom druhom mieste. Paľko v závere už nebodoval a s piatimi bodmi sa umiestnil na celkovm 13tom mieste, najlepšie v kategórii 5bodových. Gratulujeme k pekným partiám a výborným výsledkom! Konečné výsledky: 2. Tomáš Čižmár 7/9 13. Pavol Čutka 5/9 …celkovo 42 hráčov.

Výsledky
Fotogaléria

27.5.2017 Majstrovstvá Slovenska mládeže v rapid šachu jednotlivcov 2017
Koncom mája sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov v rapid šachu v Ružomberku. BŠA reprezentovali dvaja hráči, Tomáš Čižmár v kategórii chlapcov do 10 rokov a Pavol Čutka v kategórii chlapcov do 8 rokov. V silnej konkurencii najlepších hráčov zo Slovenska obstáli a zo siedmych kôl vybojovali celkovo Tomáško 3 body a Paľko 4 body. Gratulujeme!

Výsledky CH08   Výsledky CH10
Fotogaléria

3.6.2017 Semifinále GPX mládeže západ SR 2017
3.6.2017 sa uskutočnilo semifinále GPX mládeže. Skupina Západného Slovenska sa hrala v Dubnici nad Váhom. Z BŠA sa medzi 10 najlepších zo Západného Slovenska v celoročnej súťaži prebojoval Pavol Čutka. V silnej konkurencii vybojoval v uzavretom turnaji proti deviatim súperom celkovo 5 bodov a vďaka lepšiemu pomocnému hodnoteniu skončil celkovo tretí. Zároveň si tak vybojoval právo účasti vo finále GPX Slovenska. Skvelý výsledok, ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme!