V Lamači budujeme tradíciu

12314325_927411273960974_3231796912132468692_o

Druhý ročník Mikulášskeho šachového turnaja v Lamači sa presunul z jedálne základnej školy do budovy kina a priestorov zasadačky miestneho zastupiteľstva.

Pôvodne plánovanú kapacitu 12 hráčov sme pre vyšší záujem rozšírili a turnaj si prišlo dovedna zahrať 18 hráčov. Veľmi nás teší záujem hlavne juniorov do 18 rokov, ktorých prišlo celkovo až 13.

O to radšej budúci rok privítame na turnaji aj zástupcov seniorov nad 60 rokov, ktorých farby hájil v piatok 4.12.2015 Jozef Královič.

O pekné a hodnotné vecné ceny venované MČ Lamač súperili všetci hráči s vysokým nasadením, čomu zodpovedá aj nízky počet remíz. Prvé miesto si vybojoval so šiestimi bodmi Dmitry Nestorenko, na druhom mieste skončil s 5,5 bodmi Patrik Kosnáč a tretie miesto s piatimi bodmi obsadil Denis Moravčík.

Ceny získali aj hráči na štvrtom a piatom mieste, najlepší junior, odmenili sme aj najmladšiu hráčku turnaja a jedinú ženu, ktorá statočne bojovala a so ziskom 2,5 bodu obsadila Hanka Horváthová krásne štrnáste miesto, ale odmenili sme aj Adama Paráka a Karola Palušku za statočnosť, že napriek nevydareným partiám sa nevzdali a bojovali až do konca.

Vyhodnotenie a odovzdanie cien prebehlo za účasti zástupcov MČ Lamač. Starosta, pán Ing. Peter Šramko, zagratuloval všetkým oceneným a Hanke Horváthovej sa dostalo veľkej pocty od pána starostu, keď jej podaroval vlastný odznak so symbolom Lamača.

Už teraz sa tešíme na budúci ročník, veľmi radi medzi hráčmi uvidíme aj viac zástupcov seniorov a o plánovaných šachových podujatiach sa najviac dočítate na sachovaakademia.sk

Naučte sa hrať šachy ako veľmajster
Výsledky
Fotogaléria

[feather_follow]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *