Pohár BŠA 2017 vybojovala hráčka Novej Dubnice

Tradične, na Troch kráľov, 6.1.2017 sa v Bratislave uskutočnil turnaj O Pohár Bratislavskej šachovej akadémie 2017.

Tretí ročník opäť prekonal tie predchádzajúce. Samozrejme, v prvom rade to bolo v samotnej účasti. V A turnaji, ktorého výsledky išli zároveň aj do celoslovenskej súťaže GPX, sa zúčastnilo celkovo 60 hráčov. V B Turnaji zasadlo k šachovniciam celkovo 15 hráčov.

Hlavnou cenou v A Turnaji bol najväčší pohár na Slovensku, ktorý si po zaslúženom víťazstve vybojovala Janka Šošovičková z Novej Dubnice. V B Turnaji sa najlepšie darilo Ladislavovi Ochranovi, ktorý aj napriek zaváhaniu v prvom kole dotiahol turnaj do víťazného konca.

Magnus Carlsen síce nedávno povedal, že šachy nie sú veda, ani umenie, ale sú hlavne športom, no my si myslíme, že to umenie k šachom tak nejak patrí. O to viac nás potešilo, že práve na otvorenie prišiel víťaz prvého ročníka Adrián Zetocha zahrať na klavír.

Počas desiaty každý dostal jabĺčko a na obed si deti a dospelý rozdelili pizzu. Hneď po obede nasledovala prednáška, tentokrát na tému koncoviek s Dušanom Schwarzom. Tí, ktorí nemali šachov dosť sa mohli zapojiť aj do riešiteľskej súťaže, pričom odpovede v časovom limite odovzdalo dovedna 26 hráčov. Je pravdou, že po vyhlásení riešiteľskej súťaže nám chvíľkami vypadávala WIFI.

Napriek Googlu, iba dvaja získali plný počet bodov a hlavnú cenu v riešiteľskej súťaži – auto na diaľkové ovládanie získal Šimon Priputen. Do budúcna určite zvážime, ako čo najlepšie eliminovať faktor google, aby išlo v prvom rade o súboj vedomostí a nie rýchlejšieho internetu. Riešiteľskú súťaž si môžete stiahnuť nižšie, kde nájdete aj správne odpovede a konečné poradie.

Víťazi A Turnaja, zľava: Arťom Hanzel, Jana Šošovičková, Dominik Petrek

Víťazi B Turnaja, zľava: Ján Duraj, Ladislav Ochrana, Daniel Chlpek

Ďakujeme všetkým, čo si našli cestu na tento turnaj, rodičom, ktorí venovali hračky do cenového fondu, skvelej atmosfére a ľuďom, bez ktorých by sme tento krásny turnaj nemohli usporiadať – rozhodcom Ladislavovi Šipekimu, Dušanovi Schwarzovi, Niki Vrbovej, Ivete Schwarzovej a fotografke Oľge Peitlovej ako aj SG CENADA.

7 Kaceriak Šimon 13 03:59
8 Mindek Matúš 12 00:30
9 Malaschitz Teodor 12 00:38
10 Lepskii Kirill 12 00:55
11 Schneider Dominik 12 00:55
12 Čutka Pavol 12 01:10
13 Karapetsas Athanasios 11 01:01
14 Horváthová Hana 11 01:05
15 Vojtková Bernadeta Linda 11 01:08
16 Barnášová Simona 11 03:28