Denný športový tábor očami vedúcej Aleky

Školský rok sa končí a všetkým deťom sa začínajú letné prázdniny. Je samozrejmé, že každé dieťa si chce užiť leto na plno a nestratiť ani minútu zo svojho voľného času. Preto sa počas celého leta organizujú detské tábory, kde sa deti môžu zabaviť, nájsť si veľa nových priateľov a naučiť sa nové a zaujímavé veci.

Aj tu u nás v Lamači mali deti možnosť prihlásiť sa do takýchto letných táborov. Jedným z nich bol aj denný tábor organizovaný Bratislavskou šachovou akadémiou. Nenechajte sa však pomýliť! Okrem šachu mali deti v tomto tábore možnosť vyskúšať si množstvo rôznych športov a aktivít. Počas dňa si mohli premerať svoje sily v behu, prekážkových dráhach alebo štafete.

Vďaka možnosti využívania multifunkčných ihrísk boli zorganizované turnaje vo futbale, basketbale a frisbee. Počas celého týždňa deti naberali a zdokonaľovali svoje schopnosti v tenise, stolnom tenise a karate, aby sa mohli na konci týždňa predviesť na veľkej súťaži. Súťažilo sa samozrejme počas celého týždňa, a to v aktivitách ako pexeso, kameň papier nožnice, dáma, či už spomínaný šach.

Za teplých dní sme navštevovali aj lamačské kúpalisko, kde sa deti po plaveckej skúške mohli prihlásiť aj do plaveckej súťaže. Špeciálny bod programu bol skauting, vďaka ktorému sa deti naučili množstvo zaujímavých vecí o prírode alebo formou logických hádanok. Schválne, vedeli by ste, ako hodiť futbalovú loptu tak, aby sa vám vrátila naspäť tou istou trasou ako boomerang?

Suma sumárum, tretí ročník letného športového tábora dopadol na výbornú a my sa už dnes tešíme na ďalší ročník 2021. Veľké poďakovanie patrí ZŠ Malokarpatské nám.1, MÚ Lamač ako aj skvelým kuchárkam v škole, ktoré sa o nás každý deň postarali, aby bol výdaj energie doplnený.

Táborom deti sprevádzali vedúci Taja, Michal, Aleka, no svoje prvé skúsenosti prišli nabrať aj Šimon a Janka.

Vidíme sa o rok /www.dennytabor.com/!
Za vedúcich, Aleka Varholáková

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *