Koniec dobrý, pizza dobrá

Tak, ako na konci školského roka deti odovzávajú v škole knihy, dohadujú si so spolužiakmi plány na leto a odchádzajú v posledný školský deň s vysvedčením v ruke, tak aj Bratislavská šachová akadémia ukončila svoj šachový rok 2021/2022 v utorok, 14teho júna.

Vysvedčenia sme síce nerozdávali, no predsa len to bola párty, na akú sa nezabúda. Spojili sme všetkých šesť tréningových skupín A, B, C, D, A1 a B1, a zahrali si jeden veľký, spoločný, koncoročný turnaj.

Samozrejme, celoročné snaženie detí od úplných šachových začiatočníkov až po skúsených ligových hráčov nezostalo nepovšimnuté. Každý si v rámci svojej skupiny odniesol minimálne diplom, vyhodnocovali sa aj priebežné celoročné turnaje jednotlivých skupín. No a na víťazov spoločného turnaja čakali poháre „Supermajster BŠA 2022“.

Účasť bola rekordná. Možno aj pre už skončenú pandémiu, kedy sme raz tréningy mali v klubovni, inokedy online, deti sa na seba tešili, že sa spoznajú. Napokon, prišli aj deti, s ktorými sme počas roka trénovali výlučne online a dokonca Natálka pricestovala až zo Žiliny.

38 detí, to je už poriadne sústo. A preto, aby sme nezostali hladní, prišla aj prvá pomoc v podaní pizze, na ktorú sa deti tešili počas roka asi najviac. Pôvodne mala byť torta či podobné zákusky, ale rýchlym reprezentatívnym prieskumom sme dospeli k jednoznačnému záveru, že takú tortu ešte neupiekli, ktorá by tromfla pizzu.

Vešmi sa teším z pokroku každého jedného zverenca. A tým nemyslím iba zlepšenie v šachu. Deti rastú, utvárajú si na veci svoj názor, upevňujú kamarátstva či stretávajú nových kamarátov. To všetko vytvára jedno veľmi podnetné prostredie pre ich osobnostný rast.

Ako tréner Bratislavskej šachovej akadémie ďakujem za túto vínimočnú možnosť, ísť chvíľu spoločnou cestou s týmito deťmi.

Konečné poradie turnaja
Fotogaléria

Autor: Michal Vrba, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *