Letné športové popoludnie s BŠA

Pred rokom úvaha, dnes realita.

Letnými prázdninami sa zatvoria brány škôl a s nimi oddychujú aj deti navštevujúce šachové krúžky. Už dlhšie sme uvažovali, ako aj počas leta vytiahnuť deti trošku von v spojení so šachmi a vyskúšali sme pripraviť „Letné športové popoludnie s BŠA“.

Našťastie, hneď v prvom ročníku nám vyšlo počasie, ktoré je pre takéto podujatie kľúčové. Podporila nás aj mestská časť Lamač, ktorá nám poskytla povolenie na zabratie verejného priestranstva na tieto účely, za čo sme veľmi vďačný.

Po administratívnych úkonoch a daru z nebies sme sa teda mohli vrhnúť na to najhlavnejšie a tým bol samotný program.

S deťmi a rodičmi sme sa stretli v utorkové popoludnie 25.7.2017 pred štvrtou hodinou vo voľnočasovom areáli za základnou školou, kde boli deti rozdelené do troch tímov po štyroch spoluhráčov.

Na deti čakali 4 stanovištia, pričom na úplnom začiatku mali za úlohu vymyslieť názov svojho tímu a nakresliť si vlastnú vlajku. V časovom limite 15 minút to zvládli všetci na plný počet bodov a tak sa následne rozutekali plniť ďalšie úlohy.


Best Team zľava Jakub Janetka, Richard Farkaš, Tomáš Komora, Ema Ludviková


Šachový tím BŠA zľava Mark Habdák, Samuel Ludvik, Daniel Ballay, Max Habdák


Tím-Tým 🙂 zľava hore Tomáš Marko, Matej Farkaš, Simon Komora, Samuel Marko

Na deti čakala prekážková dráha, ktorú museli zvládnuť prebehnúť bez spadnutej stolnotenisovej loptičky, čakalo ich skladanie rubikovej kocky, čo najrýchlejšie postavenie šachovnice z jedného konca ihriska na druhý, samozrejme šachové úlohy a súboje v „Kameň, Papier, Nožnice – KPN“.


Beh so stolnotenisovou raketou a loptičkou


Skladanie rubikovej kocky


Stavenie šachovnice


Riešenie šachových úloh


KPN

Po skončení súťaží sme vyhodnotili družstvá a najlepších jednotlivcov. Najlepší získali diplomy, družstvá podľa umiestnenia medaile a každý ešte aj drobnú sladkosť, lentilky 🙂

Individuálne výsledky:
Najlepší v skladaní rubikovej kocky: Tomáš Komora a Daniel Ballay
Najlepší riešiteľ šachových úloh: Max Habdák
Víťazka KPN: Ema Ludviková

Konečné poradie družstiev
1. miesto Best Team (15 bodov)
2. miesto Tím-Tým 🙂 (11 bodov)
3. miesto Šachový tím BŠA (10 bodov)


Spoločná fotografia tímov a trénerov

Veľké poďakovanie patrí celému tímu, vďaka ktorému sa toto podujatie mohlo zrealizovať, Janke, Mary, Niki, Tomášovi, Jarovi, Dušanovi a Mišovi. Ďakujeme tiež rodičom za povzbudzovanie, fotografovanie a starostovi Petrovi Šramkovi za uvedenie podujatia.

Fotogaléria
Podujatie sa mohlo uskutočniť vďaka vašej podpore 2% a MČ Lamač

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *