MERCURY, škola plná šachu

MERCURY je škola, kde sa hrajú šachy. A keď hovoríme, že sa hrajú, myslíme to doslova. Škola, ktorá má jasnú víziu a šachy zaradila do svojho učebneho procesu. Šachovými základmi si tu prejde každý žiak od prváčikov až po siedmakov.

Hodiny šachu prebiehajú počas vyučovania. Len si predstavte ten rozvrh hodín. Matermatika, Slovenčina, Šach, Telesná….

V polovici mája, 15.5.2023 sme na škole zorganizovali školské majstrovstvá. Hralo sa v dvoch skupinách, prvý stupeň a druhý stupeň. V poobednom čase si zahrali majstrovstvá ešte aj gymnazisti. Išlo o veľmi napínavé súboje a neraz sa partie končili doslova v poslednej sekunde.

V turnaji prvého stupňa dominoval Mykhailo Lukianov, ktorému sa majstrovstvá prvého stupňa podarilo vyhrať doslova bez straty kytičky a to plným bodovým ziskom, 7/7. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili chlapci s rovnakým bodovým ziskom 5,5/7, Daniel Patay a Timon Labanc.

Druhý stupeň mal už aj viac času na partie, a videli sme na šachovniciach klasické motívy šustermatov, ale i matovanie v koncovke s dámou. To, že na druhom stupni o konkurenciu nie je núdza svedčí aj fakt, že prvý traja mali úplne zhodný počet bodov, 5,5/7 a o celkovom poradí tak rozhodlo až pomocné hodnotenie. Na prvom mieste tak skončil Tomáš Almášy, na druhom Alex Barna a na bronzovej priečke Nikol Vavríková.

Tešíme sa veľkému záujmu šachov na škole, ktorej ambície sú vybodovať nový bratislavský šachový klub a hrávať aj závodne ligu. Potenciál je tu obrovský.

Fotogaléria
Konečné poradie I. stupeň
Konečné poradie II. stupeň

Autor: Michal Vrba, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *